Öne Çıkanlar Vakıfbank Ece Seçkin Konseri

SAZLIGÖL UŞAK’TA HEDEF 2019 DEĞİL 2029 DEDİ
 Uşakın en etkin ve faal ilçelerinden biri olan Sivaslı ilçesi bugünlerde ardarda seçim startı vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İyi partiden adaylığını açıklayan Yaşar Ulusoyun hemen ardından bu kez CHPnin mevcut Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı görevine yeniden talip olduğunu açıkladı.
HEDEF 2019-2023 DEĞİL 2029
Başkan Nihat Sazlıgöl bir süredir önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili CHP Genel Merkezi ile temas halindeydi. Ankarada CHPnin üst düzey yöneticileri ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeler neticesinde bugün yeniden Sivaslı Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan Nihat Sazlıgöl "Hedefimiz 2019 Yerel Seçimlerini değil 2029 yerel seçimlerine kadar burada kalmak, hiç bir zaman mevcudu korumak için özel bir çalışma içinde bulunmadık zira her geçen gün halkımızın bize olan tevazusu artarak katlanıyor, bizde bu tevazuya elimizden geldiğince gücümüzün yettiğince layık olmaya çalışıyoruz. Kaldı ki yine bu talep Sivaslı halkından yani değerli hemşehrilerimden geldi. Genel Merkezimizde parti yöneticilerimizle de durumu istişare ettik. Sivaslı CHPnin ve Atatürkün kalesi olarak kalmaya devam edecek. Bizim CHP olarak tek hedefimiz sadece belediye başkanlığını almak değil önümüzdeki süreçte Uşakın tüm ilçelerinde ve Uşak merkezinde de belediyelerimizi alarak, yapılacak genel seçimlerde en az 2 milletvekili çıkartarak yolumuza devam etmek niyetindeyiz. Bunun için yerelden başlayarak tüm Uşakta şimdiden İl başkanlığımızla ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte çalışmalarımıza başladık. Sivaslı Belediyesinde 2014 Yerel seçimlerinde %40 ile göreve gelmiştik bu oran 2019 seçimlerinde en az %60 olarak seçim sandığına yansıyacak, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. İktidarın önümüze çıkardığı tüm bürokratik ve siyasi engellemelere rağmen kısa zamanda ilçemizde bir çok yatırıma imza attık. Halen devam eden projelerimizle birlikte hayata geçirmeye çalıştığımız projelerimizin çalışmaları da hızla devam ediyor. Halkımızın bu güne kadar bizlere gösterdiği büyük anlayış ve yüksek tevazusuna da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Zira çalışmalarımız esnasında bizlere en büyük desteği yine onlar sağladı. Bu vesileyle gün itibarıyla Sivaslılı hemşehrilerimin bizlere gösterdiği tevazu ve talepler doğrultusunda 2019 yerel seçimler dahil olmak üzere hedefimiz 2029a kadar bu görevi sürdürerek halkıma hizmet etmek istiyorum. 
2029 DA GÖREV UŞAK MİLLETVEKİLLİĞİ İLE TAÇLANDIRILACAK...
Kendisine Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşeni örnek aldığını, kısa süre içinde Eskişehirde dev yatırımlar yaparak, Eskişehirin görünümünü ve çehresini değiştiren Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşenin belediyecilik anlayışı ve çalışmalarına hayran kaldığını belirten Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl "Halkımızdan aldığımız destekle ilçemizde ve tüm Uşakta bu çalışmaları yapabilecek kadroya ve güce sahibiz" dedi. İktidarın tüm engellemelerine rağmen bir çok alanda yapılamaz denilen işlerin yapılabilir hale geldiğini belirten Sazlıgöl,bunlara en güzel örneğin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen olduğunu vurguladı. Uşakın bugün ki durumunu Eskişehirin Büyükerşensiz haline benzeten Sazlıgöl, tüm ilçelerde ve Uşakta 2019 yerel seçimlerinin değişime,gelişime ve kalkınmaya dair yeni bir milat olacağını söyledi. Sazlıgöl "2019 değil 2029 a kadar Sivaslı halkımızın hizmetinde olacağım sonrasında ise bu görevimi CHP Uşak milletvekili olarak sonlandırmak istiyorum" dedi.

BİZ VAROLDUKÇA ŞEKER GİBİ SATIŞ YAPTIRMAYACAĞIZ...
 Son günlerde özelleştirme kapsamına alınarak 2.grupta özelleştirilmesi planlanan Uşak Şeker Fabrikasının satışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Nihat Sazlıgöl "Her ne kadar Çilek bizim ana ürünümüz olsa dahi konu tüm Uşaklı hemşehrilerimizin tarih bilinciyle bir onur konusu haline gelmiştir. Bir tarihi, haraç mezat satışa çıkarmak demek geleceği de aynı oranda satmak ve ülkenin temeline dinamit koymak demektir. Uşak Şeker Fabrikası hiç bir siyasi iktidarın oyuncağı olacak nitelikte alelade bir kurum veya kuruluş değildir. Satıştan elde edilecek gelir çok yüksek bir meblağ olabilir ancak uzun vadede baktığımızda pancar üretisinin ve bu vesileyle halkımızın hemen her kesiminin zararını karşılayabilecek nitelikte bir satışın gerçekleşemeyeceği aşikardır. Hatta üretimin durdurulması veya Şeker fabrikamızın bir başka özel bir şirkete devredilmesi zaten konulan kotalar ile birlikte sürekli güncellenen fiyat ve zamlarla halkımızın ekonomik olarakta bağımlı hale getirecek bir yaklaşımdır. Mandacı bir zihniyetin ortaya attığı bu uygulama tarihte ancak işgal edilmiş sömürge ülkelerinde yapılabilir. Üretimin ve kalkınmanın durdurulmasını sağlamak kapitülasyonlara davetiye çıkartmak ekonomik olarak dışarıya bağımlı hale gelmek demektir.Bizim milli ve yerli anlayışımız maalesef bu noktada iktidar ile ayrışmaktadır. Zira bize ait milli ve yerli olan bir kurumumuzu hiç bir sebebi olmaksızın haraç mezat satmak istemesi ülkesini seven hiç bir vatansever milliyetçi halkımız tarafından kabul edilemez. İşte tamda bu yüzden hiç bir şekilde buna müsade etmeyeceğiz. İktidar şayet satmakta ısrar edecek olursa halkımızla birlikte buna dur diyerek direneceğiz. Rahmetli Nuri Şeker tarafından cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan Şeker Fabrikamız aynı zamanda Kuvayı Milliye ruhuyla dayanışmanın ve girişimciliğin en büyük örneklerinden biridir. Bunun yanısıra Sivaslı ilçemizde pancar üretimi ile uğraşan çiftçilerimizin yanısıra tüm Uşakın ekonomisinde özel bir yeri olan Uşak Şeker Fabrikamızın satışı gündeme geldiği takdirde, tüm Sivaslılı hemşehrilerimizle birlikte adeta bir seferberlik başlatarak Nuri Şeker dedemizin yaptığı gibi Şeker Fabrikamızı tekrar almaya talibiz. Bir dönem dedelerimizin köylerimizden yumurta toplayarak emek verdiği fabrikamızı bedelsiz olarak devlete bağışlamanın gururu içindeydik, devlet halkının kendisine duyduğu gururu incitecek davranışlar içinde bulunmamalı. Mevcut iktidar inşallah bu ısrarından vazgeçer, şayet vazgeçmezler ve bu ısrarı sürdürecek olurlarsa hibe ettiğimiz fabrikamızı halkımızla birlikte yeniden bir seferberlik başlatarak almaya talibiz" dedi...


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.