Öne Çıkanlar Muhammet Gür çeteler Uşak Belediyesi araç parkuru Nurullah Cahan Zeyrek Özmercan Seçim kömürleri

BELEDİYE TAŞERONUNDAN MAAŞLI SİGORTALI MHP İL BAŞKANI
 MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay Uşak Belediyesi ile birlikte yolsuzluk iddialarında en çok adı geçen Fettahoğlu İnşaat'tan Aralık 2016 dan Ekim 2017'ye kadar sigortalı çalışan gösterilip işe gitmeden tıkır tıkır maaş almış. 

Uşak siyaset dünyasına bomba gibi düşecek olayın ayrıntılarını günlerdir sizler için araştırdık. MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın Menzilin belediye imamı Mustafa Eğitmen'in il başkanı yaptığı iddiaları hep gündeme gelmişti. Muhterem Kuruçay ve  belediye arasındaki kirli ilişkliler bu olay ile tam olarak gün yüzüne çıkmış oldu. 

2016 Yılında MHP Genel Merkezi tarafından kapatılma kararı alınan MHP Uşak İl Başkanlığı yeniden görevlendirme yapılarak faaliyete geçmişti. Eski Merkez İlçe Başkanı Muhterem Kuruçay'a yeni yönetimi oluşturması için verilen başkanlık görevi o tarihten itibaren bu güne kadar devam etmişti. 2017 Yılı Mayıs ayında yapılan il kongresinde tek liste ile seçime giden Muhterem Kuruçay yeniden il başkanı seçilerek MHP'de ki görevini sürdürmüştü. MHP Uşak İl Başkanlığı görevine geçtiği günden itibaren bir Anayasa referandumu geçiren Muhterem Kuruçay seçim sürecinde de tabanda yeterli desteği bulamamış parti içinde özellikle Ak Partili Uşak Belediyesi ile olan ilişkilerinden dolayı tepkiler almıştı. Yerel ve Ulusal basında çeşitli yolsuzluk ve usulsüzlüklerle birlikte görevden alınması gündeme gelen Ak Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve yönetimiyle ilgili bir değerlendirme yapmaktan özellikle kaçınan MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay, Uşak Belediyesinin hortumlanmasınsa en çok adı geçen Ali Rıza Çümen'in parlattığı Şirketi UTAŞ'ın taşeron firması Fettahoğlu İnşaatın sigortalı işçisi çıktı. 


AKPARTİLİ BELEDİYE TAŞERONUNDAN MAAŞLI SİGORTALI MHP İL BAŞKANI
MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay 2016 yılında başkan olarak atanmasının ardından Uşak Belediyesi Nurullah Cahan ve Utaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen yapılan yolsuzluklara ve usulsüzlüklere ses çıkartılmaması için Milliyetçi Hareket Partisini kendilerine kalkan yaptı. Bunun için görevlendirilen MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay ise Fettah Erdoğan adına kayıtlı Ali Rıza Çümen'in de gayriresmi ortağı olduğu Fettahoğlu İnşaat'tan sigortalı işçi gösterilerek Muhterem Kuruçay'a  finansal destek verildi. Bu sayede MHP İl teşkilatındaki görevini yürüten Uşak İl Başkanı MHP'li Muhterem Kuruçay bir taraftan Uşak Belediyesi ile ilgili konulara girmeyip daha çok Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Utaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'e destek mahiyetindeki sözleriyle gündeme gelirken diğer taraftan Uşak Belediyesi ve Utaş A.Ş'nin taşeron şirketi olan Fettahoğlu İnşaat üzerinden maaşlı ve sigortalı işçi sıfatıyla MHP İl Başkanlığı görevini yürütmeye devam etti. 2016 Yılı Aralık ayı itibarıyla Fettahoğlu ndan sigortalı işçi olarak görünen MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'a daha önce Uşak Belediyesi veya iştiraki olan Utaş A.Ş'n den herhangi bir ticari ilişkide olup olmadığını sormuştuk. Şehrin muhtelif yerlerine dikilen aydınlatma direklerinin işinin kendisine sus payı olarak verilip verilmediğini sormuş herhangi bir ticari ilişki içinde olup olmadığını kendisine sormuştuk. Muhterem Kuruçay ise bu sorularımızı yanıtlayarak Uşak Belediyesinden direk veya dolaylı olarak herhangi bir şirket üzerinden hiç bir şekilde bir iş almadığını Uşak Belediyesinin iştiraki olan Utaş ve veya başka bir firma ile hiç bir bağının olmadığını belirtmiş bu iddiaları ıspatlanması durumunda görevinden istifa edeceğini de söylemişti. Yaptığımız araştırma  sonrasında Uşak Belediyesinin hortumlanmasında kullanılan UTAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'in de gayriresmi ortağı olduğu Fettahoğlu İnşaat üzerinden 2016 Aralık ayın 30 ekim 2017 tarihine   kadar sigortalı işçi göründüğünü ve çalışmadan maaşa aldığını tespit ettik. 
 MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın istifa edip etmeyeceği merak konusu. 


Ortak Akıl Üniversite ve Rektör!.
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile birlikte hareket ederek Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik'in Fetöden tutuklanmasında büyük payı olan MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay aynı zamanda Prof. Dr. Sait Çelik aleyhinde savcılığa verdiği ifadelerle ve basında  yaptığı açıklamalarla tanınıyor. Uşak Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Ali Galip Baltaoğlu yaptığı yazılı açıklamalar ile Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik'e kumpas kurulduğunu bunun en büyük sebeplerinden birinin Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile birlikte MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay ile birlikte hareket eden Uşak Üniversitesi memurlarından Sezai Daşdemir olduğunu iddia ederek çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Uşak Üniversitesinde bir fetö yapılanması olduğunu iddia ederek Rektör Sait Çelik'in tutuklanmasında büyük payı olduğunu yaptığı basın açıklamalarıyla birlikte çeşitli tv programlarında gündeme gelen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan "Rektör Sait Çelik'i biz aldırdık" derken MHP Uşak İl Başkanı da aynı cümleyi kurarak "Rektörü fetöden biz aldırdık" cümlesini kuruyordu. Özellikle Uşak Üniversitesi üzerinde yoğunlaşan MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay ile birlikte Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın ortaklığı bununla da sınırlı değildi. AK Partili Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç'u hedef olarak seçen Uşak Belediyesi kendi partisine mensup her iki milletvekili hakkında söyleyemediklerini de MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'a söyleterek çeşitli basın açıklamaları yaptırıyor bu sayede kendince siyasete bir yön vermeye çalışıyordu. Diğer taraftan son dönemde Ak Parti İl Başkanlığına atanan Mehmet Çakın hedefe konularak isim belirtmeden bir takım açıklamalarda bulunan Muhterem Kuruçay'ın yaptığı basın açıklamaları Uşak Belediyesinin havuz medyası tarafından yayınlanarak kamuoyu yaratma çalışması yapılıyordu. Uşak Belediyesinin taşeron firması Utaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'in gayriresmi ortağı olduğu Fettahoğlu İnşaat ın da sigortalı işçi olarak görünen MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile olan iş ve menfaat ortaklığının da sebebi bu sayede anlaşılmış oldu.
AKPARTİ ESKİ İL BAŞKANI DA UTAŞ'TAN MAAŞLIYDI!.
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Cahan aynı yöntemle kendilerine muhalif olmaması için görevden alınan Ak Parti eski Uşak İl Başkanı Servet Kuş'u da Utaş A.Ş'inden maaşa bağlamış ve yaptıkları yolsuzlukların İl Başkanlığı tarafından Ak Parti Genel Merkezine seslendirilmemesi için dönemin İl Başkanı Servet Kuş'a sus payı vermişti. Görevden alınan Servet Kuş'un yerine atanan Mehmet Çakın Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'in kurduğu bu çarka dahil olmayınca Ali Rıza Çümen ve Nurullah Cahan tarafından hedef tahtasına oturtulmuş kontrolü altında bulundurdukları bazı trol hesaplardan sanal ortamlarda Mehmet Çakın aleyhine çeşitli iddialar ortaya atarak Ak Parti Genel Merkezinin yaptığı atamaya tepki göstermişlerdi. Ardından Fettahoğlu A.Ş'inden sigortalı işçi MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'a da bir basın açıklaması yaptırarak "Fetöcülerle mücadele edenlerle mücadele etmeyin" çıkışını yapmışlar aba altından sopa göstererek Ak Parti İl Başkanı Mehmet Çakın ve Ak Partili Milletvekilleri Alim Tunç ile birlikte Mehmet Altay'ı hedef alan cümleler kurdurarak çeşitli basın açıklamalarında bulundurmuşlardı. 
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise yolsuzluk iddialarının yanısıra Fetö ile gündeme gelmiş KHK ile kapatılan ve Fetönün yargı ayağı olan Uşak Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ile birlikte fetö yapılanması ile olan ticari ve sosyal ilişkileri kamuoyunda gündeme gelmişti. UTAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'in de gayriresmi ortağı olduğu  Fettah Erdoğan üzerine kayıtlı Fettahoğlu İnşaat A.Ş'inden sigortalı işçi olarak görünen MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın neden Uşak Belediyesi ile alakalı konularda açıklama yapmaktan kaçındığı uzunca bir süredir merak edilirken dolaylı yoldan Uşak Belediyesi tarafından yaklaşık 1 yıldır sigortalı işçi olarak görünüp finanse edilen MHP Uşak İl Başkanının, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile olan ortaklığının sebebi daha net bir şekilde anlaşılır hale geldi.


FETTAHOĞLU KİMDİR?!
Fettah Erdoğan 2012 Yılına kadar Uşak'ta bir beton firmasının mühendisi olarak çalışıyordu. 2016 Yılında Uşak'ta faaliyet gösteren OYAK Grubuna ait Modern Beton firmasına yeniden çalışma ruhsatı vermeyen Uşak Belediyesi, Fettah Erdoğan'a kurdurduğu Selçuklu Beton'a aynı yeri kiralatarak çok kısa bir süre içinde çalışma izni verdi. Denizli karayolu üzerinde faaliyete başlayan Fettahoğlu İnşaat,Uşak Belediyesi iştiraki olan Utaş A.Ş'nin Uşak Belediyesinden aldığı işlerin yüklenici taşeron firması olarak çalışmaya başladı. Bir süre sonra ihalelere girmeye başlayan Fettahoğlu, Utaş A.Ş ve Uşak Belediyesinden aldığı maddi destekle işlerini genişleterek Uşak Belediyesinden milyonlarca liralık iş alan Fettah Erdoğan, en son Uşak Belediyesi ve Utaş A.Ş'ye ait iş makinaları ile kurduğu asfalt şantiyesi ile gündeme gelmişti. Kurulan asfalt şantiyesinin hiç bir izni bulunmamasına rağmen kaçak olarak faaliyetlerine devam eden Fettah Erdoğan'ın gizli ortakları arasında ise  ise yine Uşak Belediyesinin bir iştiraki olan Utaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen ve AK Partiden 2. sıra Milletvekili adayı olan Eyüp Gökhan Özekin'in de olduğu iddia ediliyor. Fettahoğlu'ndan önce yine Uşak Beton isminde bir alt firma kurdurmuş bu firma üzerinden Uşak Belediyesine beton ve beton yan ürünleri satışını gerçekleştirerek milyonlarca lira vurguna imza atmıştı. Ancak Uşak Beton'da ortaklar arasında çıkan anlaşmazlık sonucu Uşak Beton'un faaliyetleri durdurularak devreye Fettahoğlu İnşaat yani Fettah Erdoğan girmişti.
 
ÜLKÜCÜ CAMİA NE CEVAP VERECEK?
Eski Ülkücüler ve Eski MHP li Başkanların  MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın Uşak belediyesinin hortumlanmasında kullanılan Fettahoğlundan sigortalı işçi görünmesi ve işe gitmeden sus payı olarak maaş almasını nasıl değerlendireceğini merak ediyoruz. Başta Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olmak üzere Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanı Bayram Özkan ve Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Şerif Keskin olmak üzere ülkücü camiada Aksaçlılar olarak tabir edilen Gökhan Özoğul, Muhterem Erol, Muhammet Gür, M.Raşit Yılancı, Hüseyin Karabey, Doğan Ertürk,Nevzat Yılmaz gibi isimlerin yanısıra eski ülkü ocakları il başkanları olan Serkan Arıcan ile birlikte Ümit Arslan'ın, MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın Fettahoğlundan sigortalı belediye taşeronu şirketinde bir işçi olarak görev yapmasına ne cevap verecekleri ise merak ediliyor?!

KOLTUK İÇİN HER ŞEY MÜBAH

Kafamız silah dayayıp tehdit ettiler olmadı,
Basının %95 ini maaşa bağladılar olmadı,
Bürokratları tehdit edip sindirdiler olmadı, 
Milletvekillerine iftiralar atıp kumpas kurdular olmadı,
AK Parti'nin Eski İl Başkanı Servet Kuş'u maaşa bağladılar olmadı, 
Özege Tv yi 3 yıllığına kiraladılar olmadı, 
Sivas'tan Kanal58'i getirip geldiler o da tutmadı. 
Kendilerine muhalif olanları FETÖ'cü ilan ettiler olmadı,
Ülkü Ocakları Başkanını Menzilcilerden seçtiler o da olmadı.

ŞİMDİ DE MHP UŞAK İL BAŞKANI MUHTEREM KURUÇAY'I MAAŞA BAĞLADILAR

Bakalım Belediyecilerin paralı askeri Muhterem Kuruçay Nurullah Cahan'ı kurtarabilecek mi?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.