Öne Çıkanlar çeteler İl Başkanlığı Seçimleri Uşaksportif Uşak Kaçak kat Uşak Belediyesi Nurullah Cahan Hüseyin Ufuk Uğur

FETO/PDY METO/PDY mi Oluyor?
 FETÖ'nün inine girildi, alternatif bir paralel oluşturulmaya çalışılıyor!. Menzil tarikatına mensup bir grubun Uşak Belediye Başkanlığındaki yönetimi ele geçirmelerinden hemen sonra Uşak'ta diğer kurumlarda da yönetimi ele geçirme çalışmaları hukuksuz şekilde çeşitli baskı ve yıldırma politikalarıyla fake hesaplardan kurulan twitter ve facebook hesaplarıyla devam ediyor!.. Bir çok kurumda seçim yoluyla alamadıkları yönetimi kurdukları sahte facebook ve twitter sayfalarında başta fetö terör örgütü mensubu üyesi olmakla suçlayarak ve ortaya çeşitli asılsız iddialar atıp yıpratmaya çalışan bir güruhun varlığını artık Uşak'ta bilmeyen kalmadı. Tasavvuf İlim ve Hakk yolunda hizmet ettiği iddiasında olan Menzil Tarikatına mensup bir grubun Uşak Belediyesi yapılanmasının tamamlanmasının ardından başlayan süreç şehrin siyasi, iktisadi ve sosyal yaşamına zarar veriyor!. Bugün bu konuyla ilgili ilk açıklama Uşak Üniversitesi Rektörlüğünden geldi.
Rektör Sait Çelik yaptığı yazılı basın açıklamasında; 

"15 Temmuz Tarihinde ülkemize demokrasimize, yöneticilerimize ve milletimize yönelik darbe girişimi, milletimizin milli refleksleri,  kahramanca direnişi, yöneticilerimizin ve siyasal partilerimizin kararlı tutumları sonucunda püskürtülmüştür. Ülkemizi altın tepsi içinde batıya sunma girişiminde, “adamlarıyla birlikte batının hizmetinde olduğunu” açıklayan taşeron örgüt FETÖ, millete ve vatana ihanetin şahikası (zirvesi)  olarak Dünya Tarihi’ne geçmiş, işgalciler hain emellerine ulaşamamışlardır. Milletimiz 40 yıllık hazırlığın ardındaki ihanet hareketinin bu kalkışmasını, 12 saatte yere sererek mahv u perişan etmiştir. Tarihte örneği görülmeyen böylesine sinsi ve hain bir hareketin, iman, ihlas, cesaret ve şecaatle nasıl boşa çıkarılacağını göstermiştir.  Milletimiz, devlete, vatana, demokrasiye ve liderine nasıl sahip çıkılacağının eşsiz bir modelini tüm dünyaya göstermiştir. Bu örneklik batı dünyasında, demokrasiye bağlı halk ve aydınlar nezdinde hayranlık uyandırmıştır.  Bugün Amerika ve Avrupa’da sosyologlar, psikologlar, antropologlar darbe girişimi gecesi ve sabahında yaşananları, halkın kahramanca direnişinin görüntülerini seyrederek, bilimsel düzlemde anlamaya çalışıyorlar. Dünyanın beşten büyük olduğunu kabul etmek istemeyen egemenler,16 Temmuzda görmek istedikleri manzarayı görememenin hüznü ve şaşkınlığı içindeler! Bütün dünya mazlumları ise gurur ve sevinç içerisindeler.

            Kalkışmanın ardından gerek siyasilerimiz gerekse de toplumun tüm kesimleri birlik beraberlik mesajları vermiş, neticesinde de milletimiz güç birliği içerisine girerek tek vücut olmuştur. Bu birlikteliğin daim olması adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından önemli siyasifaaliyetler ve üstün gayretler ortaya konmuş,  her türlü ayrışmanın giderilmesi,  beraberliğimizin devamlılığı için çalışılmış,  FETÖ’nün darbe öncesi ülkede açtığı yaraların sarılması için yapılması gereken her şey yapılmıştır.07.08.2016 da tüm yurtta ve Yenikapı’da bu birlik ve beraberlik mühürlenmiş ve tescillenmiştir" dedi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik, 
15 Temmuz Darbe girişiminin ardından milletin birlik ve beraberliğine zarar veren darbe istismarcılarının harekete geçtiğini belirterek bazı yerel basın yayın organlarından, kurulan sahte facebook ve twitter hesaplarından Uşak Üniversitesi Rektörlük seçimlerinde de yaptıkları gibi şahsımı ve Uşak Üniversitesini FETÖ/PDY terör örgütüyle ilişkilendirmeye çalışmışlardır dedi. 
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik açıklamasında;

"Şayet ihanet içermiyorsa, gaflet dalalet ve cinnet halinin göstergesi eylemleri ortaya koymaktan çekinmeyen, sözde vatan millet davası güttükleri iddiasında olan bir yapıyla karşı karşıya olduğumuz anlaşılmaktadır. Söz konusu hesaplarla ilgili isimleri geçen bütün personelimiz gerekli yasal takipleri başlatarak bu hesaplar ve bu hesapları yönetenler için dava açmışlardır.

            Şehrimizde mevcut aynı şebekenin milletvekilliği, deri organize sanayi bölgesi gibi seçimlere de FETÖ Örgütüne benzer demokratik olmayan yol ve metotlarla müdahil olmaya çalışmaları yaygın bir iddiadır.  Yakın zamanda yapılan Uşak Kent Konseyi seçimleri öncesi ve sonrası yaşananlar da aynı bağlamda değerlendirilebilir.

            Şehrimizin kalkınması için oldukça önem arz eden ve şehrimizin en büyük marka değeri olan Uşak Üniversitesini ve üniversitenin nezdinde şahsımı bu tür kara propaganda faaliyetleriyle yıpratmaya çalışmak, şehre en büyük zararı vermektedir. Üniversiteyi nereden aldığım ve nereye getirdiğim vicdan ehli herkes tarafından bilindiği gibi, işin uzmanlarınca da ifade edilmektedir.  Yine,  üniversitemde FETÖ dâhil hiçbir guruba, devlet düzenini ve hiyerarşisini bozacak şekilde öbekleşme fırsatı vermediğimi, üniversiteyi hiçbir gurubun ve şahsın menfaat alanı haline getirmediğimi de takip edenler bilmektedir.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu bu günlerde darbe rantçılığına soyunarak kişisel ve grup çıkarı elde edeceğini ve FETÖ nün boşluğunu dolduracağını sanan, ancak kendi gruplarının adını kirlettiğini ve FETÖ’ye alet olduğunu fark etmeyen cahilleri ve gafilleri, dini, ahlaki ve insani açıdan ne yaptıklarını düşünmeye ve anlamaya davet ediyor, Yüce Allah(cc)’tan onlar için feraset ve basiret diliyorum.   FETÖ nün oluşturmak istediği kaosa hizmet ederek, üniversitemizi ve üniversitemizde FETÖ temizliği için kurduğumuz komisyonu zan altına bırakmaya dönük, gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan paylaşımları yapan hainleri ise şiddetle kınıyorum" dedi..Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.