Öne Çıkanlar Dumlupınar Bulgaristan Nato dolar Ziraat Bankası

BİR KURUÇAY DEMLET DOSTUM ZİRA MEVZU DERİN
 MHP'nin eskiden beri teröre karşı hassasiyetini biliyorum!. Ancak bu hassasiyeti suistimal edip bu yolla yerel iktidar sahiplerinin bir takım ticari emellerine MHP'nin alet edilmesine ne göz yumabilirim ne de buna sessiz kalabilirim.
Dün yaptığı basın açıklamasıyla gündeme düşen MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik ile alakalı ciddi iddialarda bulunduğu ve Rektör Sait Çelik'in FETÖ/PDY yapılanması içinde yer alarak bir takım organizasyonlarda işbirliği yaptığını belirterek bir takım sorular sorması gayet tabiidir. Ortaya atılan iddialarla ilgili Rektör Sait Çelik kamuoyuna karşı sorumluluğunu yerine getirerek cevap vermek zorundadır. Zira bu iddialar her ne kadar MHP Uşak İl Başkanının ağzından ortaya atılmış olsa dahi Uşaklıların zihinlerinde ortak bir yer edinmiş hafızaları karıştırmıştır. Ortaya atılan iddialar ciddidir ve vahimdir. Uşak Üniversitesi rektörü sadece mensubu bulunduğu Uşak Üniversitesi akademik camiasına karşı sorumlu değildir. Aynı zamanda Uşaklılara karşı da bir sorumluluğu vardır. Akademik alanda aldığı başarılarıyla adından bir çok kez söz ettiren Uşak Üniversitesi elbette hiç bir siyasi zümreye veya örgütlenmeye terk edilemez. İşte tamda bu yüzden MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın sorduğu sorular ve ortaya attığı iddialara yanıt vermek sadece Rektör Sait Çelik'in bireysel olarak aklanması için yapılmış birşeyden ziyade kamuoyuna karşı sorumluluğunu yerine getirerek gerektiğinde millete hesap verme veya verebilme bilincinin yansıması olarak görülür. Cumhuriyet öncesinde adı aynı zamanda medreseler (Üniversiteler) şehri olarak geçen Uşak'ın kendi üniversitesine sahip çıkması kadar normal birşey yoktur.
Diğer taraftan MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın, Uşak Belediyesindeki bir takım yöneticilerle bir araya gelerek bir takım plan ve projeler içinde olduğu iddiaları oldukça rahatsız edici ve çirkindir. Kendisinin bugün Fetö/Pdy'den yargılanan Akın Kayhan isminde bir şirket sahibinin personeli olması dışında aynı yerde değerli eşlerinin de çalışması bana göre asla yadırganacak bir durum değildir ve bu yüzden hiç kimse Muhterem Kuruçay'a "Sende Fetöcüsün" diyemez!.
Lakin Sayın Kuruçay neden özellikle Uşak Üniversitesi üzerinde bu kadar yoğunlaşmış şehrin diğer sorunları hakkında hiç bir şekilde zerre açıklama yapmamıştır? FETÖ/PDY Yapılanması dışında METÖ organizasyonunun kamusal sosyal ve ticari alanları zaptedmesini neden görmezden gelmiş, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve ekibinin usulsüzlük, yolsuzluk ve benzeri bir çok habere konu olan sorunları dile getirmemiştir?
Mesele sadece FETÖ/PDY çerçevesinde terörle mücadele ise Sayın İl Başkanı neden dönüp Ak Parti İl Başkanı Servet Kuş başta olmak üzere Ak Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'a ve 2557 sayfalık FETÖ/PDY iddianamesine yansıyan şu halde de hala belediye meclisi üyeliğine devam eden Ak Parti grubuna FETÖ ile alakaları olup olmadığını sormamıştır.
MHP'li bir çok personel Fetö/PDY kapsamında sözde iç istihbarat birimi kurularak görevlerinden uzaklaştırılmış olmasına rağmen neden Sayın İl Başkanı Nurullah CAHAN'a dönüp acaba kendisinin bir bağının olup olmadığını sormamıştır?

SGK Pazaryeri sorununda Muhterem Kuruçay nerededir?
Trafik sorununda Muhterem Kuruçay nerededir?
Usulsüz imar uygulamalarında, ihaleler ve benzeri doğrudan teminlerle boşaltılan Uşak Belediyesi ve dahi Uşaklıların kasasında hesap sormaktan özellikle imtina gösteren Sayın İl Başkanının asıl görevi nedir?
Farzedelim ki yaptığı tüm iddiları ıspatladı ve Rektör Sait Çelik Fetö soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırıldı veya içeri alındı, rektör seçimleri yapılamayacağına göre atamayla gelen yeni bir rektörün atamasını da kendisi yapamayacağına göre buradaki emeli veya amacı nedir?
Gideni ben gönderdim gelen rektör ayağını denk alsın mı?
Geçen rektörlük seçimleri sırasında belediye grubunun desteklediği Prof. Dr. Rıfat Okudan'ın,yazdığı bir makalede cinsel ilişkiye giren bir kişinin, ilişki sırasında "hocasını, şeyhini hatırlaması durumunda, doğacak çocuğun bereketli ve güzel ahlaklı doğacağını söylemesi konu olmuş ve oldukça dikkat çekmişti. Kendisini SDÜ İlahiyat Fakultesinden getirip Menzil grubunun desteğiyle Uşak Üniversitesi rektörlük seçimlerine sokanlar, Rektör Sait Çelik karşısında tutunamamış ve seçimi kaybetmişlerdi.
Aslında asıl maksatları seçimle yıkamadıkları rektörün fetöcü veya ocu bucu olması değil devasa bütçesiyle bir takım güruhların iştahlarını kabartan Uşak Üniversitesini siyasi mecraya çekerek yıpratmak veya bazı basın yayın kuruluşları tarafından yıpratmaya çalışmak o tarihlerde başlamıştı.
Bu ülkede asıl sorunumuz hiç kimsenin kendi işini yapmaması ama herkesin birbirinin işine bulaşmasından kaynaklanan sorunlardır. Siyasetçinin işi siyasete ve ekonomiye yön vermektir akademisyene değil. Akademisyenin görevi ise bulunduğu bölgedeki sorumluluklarının bilincinde olarak geleceğe sağlam devlet adamları yetiştirmektir, siyasete bulaşmak değil. PKK PYD İŞİD FETÖ/PDY ve benzeri terör faaliyetleri içinde olanlar devletin istihbarat birimleri tarafından tespit edilip gereken muameleyi görür. Hele hele göz önünde olan Türkiye'nin tüm üniversiteleri arasından seçilmiş, ilk 5 üniversitesi arasına girerek teşvik almaya hak kazanmış bir üniversitesinin rektörünün güvenlik soruşturmasından geçmemesi veya gözden kaçırılması asla düşünülemez. Tüm bunların yanında FETÖ/PDY'nin bir takım faaliyetlerine ve organizasyonlarına katılmış bunlara kendi kadrosunda iş veya istihdam sağlamak durumunda kalmış hiç bir bürokrat akademisyen veya işadamı FETÖCÜ olmakla suçlanamaz!. Zira bu ülkede bir dönem Türkçe olimpiyatları adına para basılıp kürsüden "Ne istedinizde vermedik" diyen bir Cumhurbaşkanımızın varlığı ve Cumhurbaşkanlığı yaverliğine kadar yükselip ordunun ve diğer kurumların en üst düzey yöneticiliğini ele geçiren bir güruhun Uşak Üniversitesinde de faaliyet göstermesi yadsınacak bir durum değildir.
Hal böyleyken elbette terörle mücadele her alanda yapılmalı ve ilk halkasından son halkasına kadar hakkın tahakkuk etmesi sağlanmalıdır. Bu çerçevede Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik hakkındaki iddiaları kamuoyu önünde cevaplamalı her ne kadar muhalefet partisi olsa da milli iradeyi temsil eden ve kendisine aidiyet duygusuyla bağlanmış bir çok MHP'linin yanısıra tüm Uşak kamuoyunun kafasındaki soru işaretlerine yanıt vermelidir.
Diğer taraftan MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın kurum atamalarından veya iktidara ya da Cumhurbaşkanlığı makamına bağlı kurumlardaki sorunlardan ziyade halkı birebir ilgilendiren siyasi ekonomik ve sosyal sorunlara eğilmesi daha doğru olur. Herhalde tüm Ülkücü camia dün fetö ile işbirliği yapıp bugün kendisini Menzilin kucağına atanların hezeyanlarına ortak olup ülkücü camiayı kullanarak bir takım siyasi ve ekonomik çıkar elde etme peşinde olanların ayak oyunlarına da alet olan bir MHP İl Teşkilatı görmek istemezler.
Bu minvalde MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın asıl mesleğinin inşaat sektöründe faaliyet gösterdiği başta Ak Partili İl Başkanı Servet Kuş olmak üzere çoğu Ak Partili yönetici olan mühendis müteahhit işadamı olan siyasetçiler ile işbirliği içinde olup Uşak Üniversitesi Rektörünü bir şekilde görevinden el çektirip yeni gelecek olan kim olursa olsun, Uşak Üniversitesi bütçesinden yapılacak olan bazı işlerden pay alacağı dedikodusuna ihtimal vermek istemiyorum. Terörün her türlüsüyle mücadeledeki samimiyetini siyasi alanda aslına uygun şekilde yapılan tüm yolsuzluk usulsüzlük ve ahlaksızlıkları dile getirerek yapıp yapmayacağını hep birlikte göreceğiz!.. Kuruçay'ın bizi yanıltması dileğiyle, selamlar ve saygılar!..
Hakan Koruk
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Akademisyen 7 yıl önce

Rifat Hoca kadar başınıza taş düşmesin. Muhterem Kuruçay'a laf söylerken kendi işi ile meşgul olsun derken aynı hatayı sizde yapıp bu minvalde herhangi bir tarafı olmayan Rifat Okudan'ın ismini karıştırmanız yakışmıyor.

Avatar
. 7 yıl önce

Dün basın açıklamasına gidip kendin neden sormadın bu soruları ?

Avatar
SAHTE 7 yıl önce

rektörden para alan adamlar muhterem başkan üzeri̇nden beledi̇yeye saldirmiş.saçma sapan bi̇r haber.yüreği̇n varsa yayinla bu yorumu