Öne Çıkanlar Vakıfbank Ece Seçkin Konseri

HEDEF BAŞKAN NİYAZİ ERDOĞAN
  2014 Yerel Seçimlerinde Uşak'a 3. Otosanayi Sitesini kazandıracağını belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ile bir protokol imzalayarak Uşak Cezaevi civarında bulunan 100 Bin metrekare alanı 2,5 Milyon lira karşılığında devretmişti.

Toplamda 1 Milyon 200 bin metrekare alanda gerçekleştirileceği belirtilen projede geçen yıl itibarıyla hiç bir ilerleme kaydedilmezken o tarihten bu yana sadece İl Tarım Müdürlüğüne ait mera alanı kamu yararı kararı çıkartılarak 3.Sanayi Sitesi alanı içine alınıp kooperatife devredildi. Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi karşısında ve Uşak Kapalı Cezaevinin üst kısmında kalan toplamda yaklaşık 600 bin metrekarelik alan,3.Sanayi Sitesi alanı olarak Bireylül Sanayi Sitesi Yapı kooperatifine devredilirken çevresinde bulunan ve kamulaştırma kararı alınan tarla vasfındaki arazilerle ilgili Uşak Sulh Hukuk mahkemesinin kararı bekleniyor. Uşak Sulh Hukuk Mahkemesinde görülen kamulaştırma davası sonucunda belirlenen rayiç bedel üzerinden kamulaştırılması yapılacak olan araziler toplam 650 bin metrekarelik bir alanla birlikte 1 Milyon 200 bin metrekareye yayılacak. 
ESNAFIN TOPLADIĞI PARA H.UFUK UĞUR'UN VE UTAŞ'IN İŞTAHINI KABARTTI!..
Toplamda 1080 Dükkanın yapılacağı belirtilen 3.Sanayi Sitesi ile ilgili 1 Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı bünyesinde çalışmalar devam ederken Uşak Belediyesi eski  Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur hiç bir ihaleye gerek duymaksızın temel atma çalışmasını yapacaklarını belirterek 1 Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinden 5 milyon lira istediği iddia edildi. Gelen bilgilere göre Uşak 1 Eylül Yapı Kooperatifine üye olan Uşaklı oto sanayicilerinin toparladığı yaklaşık 13 milyon liraya iştahı kabaran Hüseyin Ufuk Uğur 100 bin metrekareye karşılık başlangıçta aldığı 2 buçuk milyon lira ile birlikte toplamda 7 buçuk milyon lirayı Utaş A.Ş'ye devrederek temel atma çalışmalarına başlayacaktı. 
NİYAZİ ERDOĞAN YÖNETİMİ "RED" CEVABI VERDİ!.
Ancak herhangi bir ihale veya teklif usulü bir pazarlığın yapılmadığı temel atma işi için kooperatif yönetiminin, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur'un bu isteğine HAYIR dediği ve istenilen 5 Milyon lirayı ödemeyi reddettiği belirtildi. Devam eden kamulaştırma davası sonuçlanmamasına rağmen dönemin Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur'un Bireylül Yapı Kooperatifi yönetiminden 5 Milyon lira daha istemesi Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Erdoğan ve yönetimi tarafından reddedilirken,Uşak Belediyesinin iştiraki olan UTAŞ A.Ş'ye temel atma karşılığı aktarılması planlanan 5 Milyon lira hayal oldu. 
H.UFUK UĞUR'UN B PLANI DEVREYE GİRDİ!..
Bunun üzerine Hüseyin Ufuk Uğur B Planını devreye sokarak Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifini saf dışı bırakma kararı aldı. Uşak Ziraat Aletleri ve Nakil Vasıtaları Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Nazmi Arıkan ile bir ön görüşme gerçekleştiren Hüseyin Ufuk Uğur sosyal medya hesabından "B Planını devrede" mesajını verdi. Bu yolla Uşak Bireylül Yapı Kooperatifi Başkanı Niyazi Erdoğan'a gözdağı vermeye çalışan dönemin başkan yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur adeta "Şayet benim isteklerime yanıt vermez ve reddederseniz sizi saf dışında bırakır esnafın üyesi olduğu oda ile çalışmalarımı yürütürüm" mesajını vererek aba altından sopa gösterdi. Buna rağmen geri adım atmayan Uşak 1 Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi  Başkanı Niyazi Erdoğan o tarihten itibaren Uşak Belediye Başkanı Hüseyin Ufuk Uğur'un açık hedefi haline geldi. 
Uşak Ziraat Aletleri ve Nakil Vasıtaları Tamirciler Esnaf Odası Seçimleri Neden Önemli?
Bu hafta sonu yapılacak olan Uşak Ziraat Aletleri ve Nakil Vasıtaları Esnaf Odası Başkanlık seçimlerinde yarışan toplam 5 aday var. Adaylardan biri mevcut başkan Nazmi Arıkan diğerleri ise şöyle; 
Ferhat Gökçe-Oto Yedek Parçacı (Yeni Sanayi Sitesi-Ak Parti Merkez İlçe Yöneticisi)
Servet Küçükatalay-Bireylül Sanayi Sitesi Oto Tamircisi- Bireylül Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi
Hamza Keskin- Yeni Sanayi Sitesinde Rot Balansçı-
Erol Cengiz-Oto Yedek Parçacı, Uşak Ziraat Aletleri ve Nakil Vasıtaları Tamirciler Esnaf Odası eski başkanı
Yıllık toplam geliri 400.000 TL civarında olan kısıtlı imkanlarla esnafı bir araya getirerek sorunlarına çözüm bulmaya çalışan Uşak Nakil Vasıtaları Esnaf Odası Yönetimi ve üyeleri ile birlikte aslında Uşak'ın en örgütlü meslek kuruluşlarından biri olma özelliğiyle ön plana çıkıyor. Oto sanayicisinin istek ve taleplerine cevap vermeye çalışan bu meslek örgütünün idealide daha düzenli,alt yapısı sağlam ve sanayicinin ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte yeni bir sanayi alanını hizmete geçirmek. Fakat Uşak Bir Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi ile aralarında doğan fikir ayrılıkları nedeniyle yapılması planlanan 3. Sanayi Sitesi projesine çekimser bir yaklaşımı söz konusu. Bunun başlıca sebeplerinden biri de Uşak Belediye Başkanlığının vermiş olduğu sözleri yerine getirmemesi.Bununla birlikte kooperatif yönetiminin esnaftan toparladığı Yaklaşık 15 Milyon liranın nerede nasıl harcandığına dair net bilgileri üyeleriyle paylaşmaması nedeniyle yaşanılan kaygıdan doğan bir çekimserlik söz konusu. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan oda seçimlerinde aday olan isimler tarafından bu durum her ne kadar seslendirilmese de yapılması planlanan 3.Sanayi Sitesi için, Uşak Ziraat Aletleri ve Nakil Vasıtaları Tamirciler Esnaf Odası üyesi olan yaklaşık 1000 esnafın toparlanarak bir araya geldiği ve geleceğini belirlediği önemli lokomotiflerden biri. Yani esnafı doğru bilgilendirerek doğru işlerin yapılmasına varsa yanlışların düzeltilmesine ya da katkı sağlanmasına veya destek verilmemesine sebep olacak çok önemli bir unsur. Zira esnafın 3.Sanayi Sitesi ile alakalı tüm soruları aklından silebilecek ya da sorabilecek kabiliyete sahip kurumsal bir meslek örgütü. İşte tamda bu yüzden bu seçimler hem Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi hemde Uşak Belediyesi ve Utaş için çok değerli. Kaldı ki esnafın hazırda bekleyen milyonlarca lirası halen iki bankada toplamda yaklaşık 15 Milyon lira değerinde bir parası var ve bu miktar sadece 3.Sanayi Sitesi Projesine yapılacak yatırım için ayrılmış durumda.

ASIL HEDEF NİYAZİ ERDOĞAN
Uşak Ziraat Aletleri ve Nakil Vasıtaları Tamirciler Esnaf Odası seçimlerinde asıl hedef Niyazi Erdoğan.
Bu yıl Haziran ayında yapılacak olan Uşak Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı Seçimlerinde aktif rol oynayarak aday olmak ya da odadan bir adayın çıkarılmasını sağlamak için Uşak Ziraat Aletleri Nakil Vasıtaları ve Tamirciler Esnaf Odası Başkanlığını alarak bu yıl Haziran ayında gerçekleştirilecek Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı seçimlerini kazanmak ve bu vesileyle hedef alınan Niyazi Erdoğan'ı ve yönetimini Haziran seçimlerinde kooperatif yönetiminden seçimle göndermenin planını yapan Hüseyin Ufuk Uğur için Oda seçimlerini kazanacak aday çok önemli.
ESNAF NEDEN RAHATSIZ?!
Esnafın asıl rahatsızlığı Niyazi Erdoğan ve yönetimi ile birlikte Uşak Belediyesinin bugüne kadar vermiş oldu sözlerin yerine getirilmemesi ya da kısmen yerine getirilerek bir türlü 3. Sanayi Sitesinin hayata geçirilememesinden kaynaklanıyor. Bu sebeple hafta sonu yapılacak Uşak Ziraat Aletleri ve Nakil Vasıtaları Tamirciler Esnaf Odası seçimleri,hem adaylar için hemde esnafın geleceği için çok önemli bir yer teşkil ediyor. O yüzden Uşak Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetiminden Servet Küçükatalay'ın oda seçimlerine aday olduğu iddia edilirken diğer adayların seçilmeleri durumunda Niyazi Erdoğan'ı hedef alarak Haziran ayında yapılacak seçimlerde kooperatif başkanlığına aday çıkartacakları iddia ediliyor. 
HÜSEYİN UFUK UĞUR'UN B PLANI TUTACAK MI? 
Uşaklı esnafın 3.Sanayi sitesi projesi ile ilgili toparladığı yaklaşık 15 milyon lirayla ilgili çeşitli planları ve projeleri olan Hüseyin Ufuk Uğur tüm adaylarla adeta oyun oynuyor. Hafta sonu yapılacak seçimlerde Uşak 1 Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetiminden çıkan Servet Küçükatalay dışında tüm adaylar ile yakın temas halinde olmaya çalışan H.Ufuk Uğur,Haziran seçimlerinde Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimini ele geçirerek toparlanan 15 Milyon lirayı kontrol edebilmenin derdine düştü. Hiç bir ihale veya teklif yapılmadan kooperatif yönetiminden 5 milyon liranın ödenmesini istemesi üzerine kooperatif yönetimiyle yaşanan gerginlik sonucu bir B PLANI yapan H.Ufuk Uğur'un planlarının tutup tutmayacağı ise merak konusu. Mevcut oda başkanı Nazmi Arıkan ise konuyla ilgili "Esnafımız için yapılması gereken neyse hangi noktada bizim elimizi taşın altına sokmamız gerekmişse,bürokratlarla veya siyasetçilerle ya da yerel yöneticilerle bir araya gelerek sorunları çözme noktasında yapılacak her türlü teklife açığız. Ancak bu teklifler esnafımızın aleyhine olmadığı takdirde evet diyebiliriz.Burada asıl işimiz esnafımızı gözetmek ortak menfaatlerimizi korumak olmalı" dedi. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.