HAYALDİ HAYAL Mİ KALACAK?

Uşak Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi seçimleri 22 Haziran'da yani 24 Haziran seçimlerinden sadece iki gün önce gerçekleşecek. Uşaklı sanayicinin ve yatırımcıların girişimleriyle yapımı planlanan 3.Sanayi Sitesinin kaderi de bu seçimde belirlenecek. Uzun yıllardır yer sorunu yaşayan ancak 2014 yılı yerel seçimler sonrası Uşak Belediyesinden tahsis edilen 100bin metrekare arsanın yanısıra Milli Emlaktan devralınan 1.derecede sulu tarıma uygun olduğu iddia edilen mera alanı ile birlikte toplamda yaklaşık 600 bin metrekare arsaya sahip olan Uşak 3. Sanayi sitesi,Uşak Belediyesi ve bugün ki Uşak Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi başkanlığınca 1 Milyon 200 bin metrekare olarak duyuruldu. 
HERŞEY HAYALİ!..
Baştan beri Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan toplamda 1 milyon 200 bin metrakareden oluşan bir arsanın varlığından bahsetti. Ancak mera alanından çıkarılan arazi ile birlikte toplamda 600 bin metrekarelik bir arsa olduğunu, bu arazi çevresinde bulunan tarla vasfındaki sahipli diğer arazi sahipleri ile kamulaştırma konusunda mahkemelik olduğundan hiç bahsetmedi. Buna rağmen Uşaklı yatırımcı ve sanayiciye 1 Milyon 200 bin metrekare arazi üzerine 1080 dükkan projesinin hayata geçireleceğini söyleyerek Uşak Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı bünyesinde esnaftan yaklaşık 12 Milyon lira topladı. Milli emlaktan toplamda 500 bin metrekare bir mera alanının devir işlemlerinin bittiğini uygulanacak projenin 1 milyon 200 bin metrekareye 1080 dükkan yapılacağını her seferinde tekrar eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile birlikte kooperatif başkanı Niyazi Erdoğan,esnafın bu sorununu çözmekten ziyade biribirlerine düştüler.
RANT BÜYÜK!.
Uşak Kapalı cezaevi güzergahında Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi karşısında bulunan ve sanayi alanı olarak ilan edilen şu halde yaklaşık 600 bin metrekarelik arazi dışında halen devam eden kamulaştırma çalışmaları nedeniyle çevrede tarla sahibi vatandaşlarla mahkemelik olan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, proje gerçekleştiği takdirde esnaftan ve yatırımcıdan toplanacak yaklaşık 1 MİLYAR Liranın derdine düştü. Esnaf başına en düşük 100 Bin liraya malolacak 1080 dükkan projesi kısa vadede kooperatif üyelerine toplamda 1 Milyar liraya mal olacağı öngörülüyor. 
NİYAZİ ERDOĞAN VE BELEDİYE YÖNETİMİ KARŞI KARŞIYA NEDEN GELDİ?
Toplamda 1 Milyar liraya mâl olacağı öngörülen, şu ana kadar esnaf ve sanayiciden 15 Milyon lira bir bedel toplanan sözde projenin yerleşim planı ile birlikte ada,pafta ve pasrelasyonunu gösterir en küçük bir ibare olmamasına rağmen hayal üzerinden devam edilmeye çalışılan projede Uşak Belediyesi kanadına şu ana kadar 5 Milyon liranın ödendiği bildirildi. Ancak iki ayrı bankada bulunan yaklaşık 15 milyon liranın akıbeti konusunda net bir bilgi ile resmi bir mali tablo açıklaması şu ana kadar yapılmadı. Bununla birlikte Uşak Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur'un,Uşak Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı hesabında toplanan yaklaşık 15 bin liranın tamamını Uşak Belediyesi kasasına aktarılmasını istediği ancak Kooperatif Başkanı Niyazi Erdoğan'ın buna karşı çıkarak ödeyei yapmadığı iddia ediliyor. 
FAİZ HARAM DEDİ
Gelen bilgilere göre Uşak Belediyesi eski Başkan Yardımcısı bugün Belediye Başkanlığı Başdanışmanı Hüseyin Ufuk Uğur'un, Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi hesabında bulunan miktarın tamamının Uşak Belediyesi hesabına aktarılmasını istediği belirtildi. Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Niyazi Erdoğan'ın verdiği bilgilere göre Hüseyin Ufuk Uğur "Esnafın helal kazancıyla toplanan paraların faizde değerlendirilmesi haramdır. Paranın tamamını Uşak Belediyesi hesabına geç" dediği iddia edildi. 
NİYAZİ ERDOĞAN HESAPLARIM ÜYELERİMİZE AÇIK DEDİ ANCAK!.
Şimdi yeniden soruyoruz!.
1) Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Uşak İl Müdürlüğünden 590 bin metrekarelik alanın tahsisin yapıldığını belirten resmi "TAHSİS veya DEVİR BELGESİ"ni sanayici esnafımızla ve okuyucularımızla paylaşabilir misiniz?

2) Yapılacağını iddia ettiğiniz alanın toplam miktarı 1 milyon 200 bin metrekare. Buna göre tahsis gerçekleşmiş olsa dahi 610 bin metrekarelik alanın kamulaştırılması tamamlandımı? 
 
3) Uşak Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde bahsedilen 590 bin metrekarelik hazineye ait olan mera alanının kamulaştırma bedeli olarak belirtilen 2milyon 500 bin lira  olabileceği öngörüsünü neye dayanarak, hangi hesaba dayanarak nasıl yaptınız?

4)Kamulaştırma ancak Uşak İl Mücavir alanında yapılabilir. Şehir planınında değişikliğe gittiniz mi? 

5)İl Mücavir alan sınırları genişletildi ise 610 bin metrekarelik alanın kamulaştırılması gerçekleştirildi mi? 

6)Kamulaştırma için Uşaklı esnaftan 1 Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından toplanan yaklaşık 15 milyon liralık miktardan 5 milyon lirasının Uşak Belediyesi hesabına aktarıldığını belirtiyorsunuz. 1 Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinden yatırıldığı iddia edilen 5 milyon lira (eski parayla 5 trilyon lira) hangi tarihte ve Uşak Belediyesinin hangi banka hesabına yatırıldığını beyan eder bir banka dekontu veya resmi belge gösterebilirmisiniz? 

7)Yapıldığı iddia edilen 3.Sanayi Sitesi projesinin ada parsel ve paftasını belirtir ölçeklendirilmiş bir haritasını Uşaklı Sanayici esnafımızla ve okuyucularımızla paylaşır mısınız?

8)Uşaklı esnaf ve Sanayiciden toplanan yaklaşık 15 milyon liralık miktarın hangi bankaya veya bankalara yüzde kaç faizle yatırıldığını ve bu miktarda bir paranın kuvvetle muhtemel alınmış promosyon ücretinin ne kadar olduğunu açıklayabilir misiniz?

9) İhaleye çıkarılacağı belirtilen 3.Sanayi Sitesi projesinde nedenTOKİ ile değilde özel inşaat şirketlerine ihaleye çıkarılmaya çalışılıyor? Zira Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek inşaat maliyetlerinin daha cazip bir oranda gerçekleştiğini göz önünde bulunduracak olursak ihaleye Uşak Belediyesi iştirakı ile birlikte özel şirketlere açılmasının makul sebebini açıklarmısınız?

10) Yaptığınız tüm toplantılarda Uşaklı Sanayici esnafımızdan toplanan yaklaşık 15 Milyon Liranın nerelerde nasıl kullanıldığını belirtir mali tablonuzu okuyucularımızla ve sanayi esnafımızla paylaşırmısınız?  Toplanıldığı iddia edilen 15 Milyon lira yaklaşık kaç ay veya yılda Uşaklı yatırımcıdan ve esnaftan toplandı? Bir eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Niyazi Erdoğan'ın maaşı ne kadar,başkanlık maaşı dışında çalışan personel sayısı ile birlikte toplam personel giderleri ne kadar? 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.