Öne Çıkanlar Muhammet Gür çeteler Uşak Belediyesi araç parkuru Nurullah Cahan Zeyrek Özmercan Seçim kömürleri

CAHAN EĞİTİMİ BÖYLE KATLETTİ!.
Yapımı geçen yıl bitirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılan TOBB Uşak Anadolu Meslek Lisesi (Endüstri Meslek Lisesi) TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından 2016 Yılının Kasım ayında protokolünde katıldığı bir törenle açılmıştı. Okul açılır açılmaz eğitim görecek öğrencilerin meslek alanlarında çalışıp üretebilecekleri uygulama atölyelerinin de yapımını Uşak Belediyesi üstlenmişti. Ancak edindiğimiz bilgilere göre Uşak Belediyesinin yaptırdığı uygulama atölyelerinin fiziki açıdan yetersizliği ile birlikte atölye binasının okul ile yan yana olması, aynı anda dersliklerde çalışan öğrencilerin iş makinası gürültüsü nedeniyle ders dinleyememesine sebep oldu. Öğrenci velilerinden edindiğimiz bilgilere göre, sınıflarda ders anında uygulama atölyelerinden gelen iş makinalarının gürültüsü nedeniyle öğrencilerin rahat ders ortamının sağlanmadığı uygulama atölyelerinde çalışan öğrencilerin kullandıkları iş makinalarından çıkan gürültünün tüm okulu olumsuz yönde etkileyerek rahatsız edici bir seviyeye ulaştığı belirtiliyor.
OKUL UŞAK'TA EN MUAZZAM BİNALAR ARASINDA AMA!..
TOBB Uşak Anadolu Meslek Lisesi'nin imara aykırı olup olmadığına dair yaptığımız çalışmalarda okulun imar kanunu ile birlikte fiziki durumunun eğitim ve öğretim için yeterli düzeyde olduğu ve Uşak'ta ki bir çok müteahhit firmaya da örnek teşkil edecek nitelikte muazzam bir fiziki yeterliliğe sahip olduğunu öğrendik. Ancak okulun hemen yanına kurulan ve yapımı Uşak Belediyesi tarafından üstlenilen uygulama atölyelerinin hiç bir fiziki yeterliliğinin olmadığı ayrıca okula yakınlığı nedeniyle burada mesleki eğitim gören öğrencilerin meslek gruplarında yaptığı çalışmalar sırasında kullandığı iş makinalarından çıkan gürültüden aynı anda okul sınıflarında ders yapan öğrencileri de olumsuz şekilde etkilendiği de edindiğimiz bilgiler arasında. 

ATÖLYELER KAÇAK ÇIKTI!.
Uşak Belediyesi tarafından Uşak Anadolu Meslek Lisesi'ne yaptırılan Uygulama Atölyelerinin kurulduğu alanda hiç bir fiziki etüdün yapılmadığı ayrıca imar planında atölyelerin yerleşim planının yapılmadığı bilgisine ulaştık. Konuyla ilgili Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, TOBB Uşak Anadolu Meslek Lisesinin (Endüstri Meslek Lisesi) Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildiğini ancak atölyeler konusunda bilgisinin olmadığını belirtti. Okul ile ilgili imar kanununa muhalefetin söz konusu olmadığını ancak atölyeler ile ilgili konuyu araştıracağını belirten Bülent Şahin,atölyelerin okula yakınlığı nedeniyle oluşan rahatsızlığı da dikkate alacaklarını belirterek gerekli çalışmayı yapacaklarını söyledi. Ancak Vali Ahmet Okur'un talimatı nedeniyle atölyeler ve okul konusunda bilgi veremeyeceğini belirten Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, uygulama atölyelerinin imar kanununa uygun olup olmadığı konusunda bilgi vermezken atölyelerin fiziki yetersizliği konusunda da herhangi bir bilgi vermekten kaçındı. 


ZEMİN ETÜDÜ VE İMAR YERLEŞİM PLANI YAPILMADI!.
Uşak Belediyesi tarafından TOBB Uşak Anadolu Meslek Lisesine yaptırılan (Endüstri Meslek Lisesi) Uygulama atölyelerinin okul ile arasında olan uzaklığı dikkate alınmazken atölye olarak kurulan binanın  fiziki yetersizliğinin yanısıra zemin etüdü ve imar yerleşim planının da yapılmadığıİmar Kanununa tamamen aykırı olarak inşaa edildiği iddia edildi. Gelen bilgilere göre Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen Uşak Anadolu Meslek Lisesinin imar planında uygulama atölyesinin yer almadığı belirtiliyor. Öğrencilerin uygulama atölyelerinde mesleki eğitim aldıkları esnada olası gerçekleşebilecek iş kazalarından kaynaklı maddi ve manevi zarar düşünülmeksizin yapılan binaların sağlıklı olup olmadığı kamuoyunda tartışma konusu olurken konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Uşak Valiliği ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının neden sessiz kaldığı da merak ediliyor!..
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
musti 6 yıl önce

Ne alâka eşekmi. Onca mühendis. Onca çalışan.
Onca para veren devlet.
Bir çaresi vardır elbet.