Öne Çıkanlar İsmail Oskay Uşak CHP İl Başkanlığı Seçimleri Utaş Ak Parti Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan

İKTİDAR FABRİKA AYARLARINA GERİ Mİ DÖNÜYOR?
 Servet Kuş'un görevden alınmasıyla birlikte boşalan Ak Parti Uşak İl Başkanlığı koltuğuna vekaleten Emlak Komisyoncusu Osman Ateş atanmıştı. Görevden alınmadığını ve il kongresine kadar görevinin başında olduğunu belirten Müteahhit ve İnşaat Mühendisi Ak Parti eski İl Başkanı Servet Kuş'un geçtiğimiz günlerde yapılan Genişletilmiş İl ve Belediye Başkanları toplantısına katılmadığı gözlemlendi.
 
FETÖ MÜ YOKSA AK PARTİ Mİ?
Ak Parti İl ve Bölge Koordinatörlerinin Kurban Bayramı öncesi Ak Parti Uşak İl Teşkilatında yaptığı çalışmalar esnasında toplamda 76 ismin aday olduğu belirtilirken bunlardan sadece dördünün öne çıktığı gelen bilgiler arasında. Özellikle Fetö terör örgütünden arındırılmış bir teşkilat ortaya çıkarmaya azami ölçüde dikkat ettiği iddia edilen Ak Parti iktidarının kuruluş amacına uygun gördüğü adaylar içinden titizlikle bir çalışma yürüttüğü belirtiliyor. Diğer taraftan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 15 Temmuz darbesinin fetöcü sanıklarından Tümgeneral Mehmet Dişli'nin kardeşi olan Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'yi Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak ataması Ankara'nın gündeminde. Ak Parti kulislerinden edinilen bilgilere göre, Şaban Dişli’nin, kardeşinin durumundan ve gelişmelerden haberdar olmamasının mümkün olamayacağını savunan partililere, Erdoğan’ın “Nuh’un karısı ve oğlu bile ona iman etmedi, gemisine binmedi” karşılığını verdiği belirtildi. Erdoğan’ın bu sözleri, “suçun şahsiliği” ilkesine vurgu ve “Bir kişinin en yakınları dahi o kişiden farklı hareket edip, ona ihanet içinde olabilir. Kişi, en yakınlarını dahi doğru yola yönelmeye ikna edemeyebilir” mesajı olarak algılandı.
Karara Dişli’nin kendi memleketinden de tepki var. Sakarya’da çok sayıda partilinin Ak Parti yöneticilerine, “Suçun şahsiliği ilkesi bir tek Dişli ailesi için mi geçerli?” sorusunu sorduğu belirtiliyor.

KAYIP TRİLYON DAVASININ SANIKLARINDAN RECEP ÖZEN ADAYLAR ARASINDA!.
1998 Yılında, 28 Şubat döneminde  Anayasa Mahkemesi kararıyla kapatılan Refah Partisine o dönemde yapılan devlet yardımının da iade edilmesi kararlaştırılmıştı. Ancak RP yönetimi paranın örgütlere gönderilerek harcandığını ileri sürdü ve parayı vermedi. Müfettişlerin yaptığı incelemelerde ise Hazine'ye iade edilmesi beklenen, o günün parasıyla 1 trilyon liranın (bugün 1 milyon lira) "sahte belgelerle harcanmış gibi gösterildiği" ortaya çıkarılmıştı. "Kayıp trilyon" davasında kapatılan Refah Partisinin Genel Başkanı ve eski Başbakan Necmettin Erbakan ve parti yöneticisi Rıza Ulucak’ın da aralarında bulunduğu toplam 75 kişi hakkında icra işlemi başlatıldı.

Erbakan ve Ulucak’ın tapuda kayıtlı malları için İstanbul ve Ankara Tapu Müdürlüklerine ihtiyati haciz kararı yazısı gönderilmişti. 

Erbakan ve davalı 74 kişi için faiz ve vekalet ücretiyle beraber toplam 11.5 milyon YTL borç çıkarıldı. Bu tutarın faizler ve vekalet ücretleri hariç 2.6 milyon YTL'si Necmettin Erbakan ve Rıza Ulucak'a ait bulunuyordu. İşte o dönemde Anayasa Mahkemesinin Haciz kararıyla karşı karşıya kalanlardan biri de dönemin Refah Partisi Uşak İl Yöneticisi Recep Özen'di. Yine o tarihlerde Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan ise 2 Yıl 4 Ay hapis cezasına çarptırılan dönemin Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın tüm ricasına ve çabalarına rağmen geri adım atmayarak yargı kararının uygulanacağını belirtmesi Saadet Partisinde şok etkisi yaratmıştı. O tarihlerde Başbakan Erdoğan "Bizim böyle bir siyaset tarzıyla işimiz olmayacak" diyerek Hocası Erbakan tarafından yapılan tüm ricaları ve girişimleri veto etmişti.. Necmettin Erbakan ile birlikte toplam 74 kişinin yargılandığı Kayıp Trilyon Davası hükümlülerinden olan RECEP ÖZEN'in Ak Parti İl Başkanı adaylığına düşünüldüğü gelen bilgiler arasında.

 
RECEP GÜMÜŞ UŞAK OSB BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE FETÖ TARAFINDAN SABOTE EDİLMİŞTİ!.
2014 Yılında yapılan Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanlık seçimlerine aday olan İşadamı ve Ak Parti Kurucu İl Başkanlarından Recep Gümüş girdiği başkanlık yarışını kaybetmişti. Kullanılan 305 oydan 189'unu uzun süredir fetöden tutuklu işadamı Ali Yıldırım alırken 115'ini Ak Parti'nin desteklediği Recep GÜMÜŞ almıştı. Recep Gümüş kendisinin Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı seçim çalışmalarını yapabilmek maksadıyla mevcut yönetimden üye listesini istediği ancak kendisine verilmediğini belirterek çalışmalarının sabote edildiğini iddia etmiş kendisine oy verip destekleyenlere de teşekkür etmişti. Ak Parti Uşak İl Kurucularından olan ve  İkibinli yılların ilk Ak Parti İl Başkanlığını yapan Recep Gümüş özellikle iş dünyasında ve siyasi camiada fetö ile mücadelede ön safta yer almıştı. Partinin yerel ve genel seçimler ile birlikte referandum çalışmalarına da etkin şekilde katılan Recep Gümüş'ün bu günlerde adı yeniden İl Başkanlığında anılıyor. 

İL BAŞKANLIĞINA BİR HUKUKÇU VE KURUCU!.
Avukat Atilla Arslan 2001 Yılından itibaren Ak Parti Kurucuları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dava arkadaşları arasında yer aldı. AK Parti'nin Kurucu eski İl Başkan Yardımcısı  olan Atilla Arslan'ın hukukçu kimliği ve organizasyon kabiliyeti göz önünde bulunduruluyor. Ak Partili seçmen tarafından da özellikle ismi üzerinde durulan Atilla Arslan geçmişte yaptığı İl Başkan Yardımcılığı görevi dolayısıyla da tanınan isimler arasında yer alıyor. Arslan'ın özellikle Uşak İl Teşkilatı içinde yaşanan bölünmeyi sona erdirerek bazı kurumlarda yaşanan yolsuzluk iddialarını da sorgulayacağı ve hesap sorabilme yeteneğine sahip bir lider profili çizeceği öngörülüyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Recep Gümüş ile birlikte adı kulislerde ve siyasi camiada sıkça bahsedilen Atilla Arslan, hukukçu kimliğinin yanısıra siyasi kimliğiyle de başarılı bir il başkanı olabileceği belirtilirken, özellikle Uşak Belediyesi ile birlikte fetö ve menzil tarikatının istenmeyen adamı olarak ilan edildiği iddia ediliyor. Demokrat kimliği ile ön plana çıkan Atilla Arslan daha çok Milliyetçi ve Sosyal Demokrat camiaya yakın bir siyasi duruş sergiliyor. Uşak Belediyesi yönetimi ile birlikte eski İl Başkanı Servet Kuş'a yakın olan bazı kişiler tarafından hakkında asılsız bir çok iddianın ortaya atıldığı ve mesnetsiz iddialarla karalanmaya çalışıldığı iddia ediliyor. Edindiğimiz bilgilere göre Ak Parti Uşak İl Başkan adayı Atilla Arslan'ın, Ak Parti Uşak İl teşkilatından özellikle mevcut Servet Kuş yönetimi ile birlikte Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından istenmeyen adam ilan edildiği iddia edilirken hukukçu olması nedeniyle bir çok yolsuzluk ve usulsüzlüğün üzerine gideceğinden endişe edildiği belirtiliyor.
SÜRPRİZ İSİM İBRAHİM YILMAZ!.
Anayasa referandumu ile birlikte yeniden gündeme gelen Ak Parti Kurucu İl Başkanı İbrahim Yılmaz'ın ismi de yeniden başkan adayları arasında yer almaya başladı. Ancak Uşak Belediyesi ve mevcut yönetim ile birlikte yaptıkları Anayasa referandumu çalışmaları sonrasında Uşak'ta hezimete uğrayan grup içinde yer alması İbrahim Yılmaz'ın şansını bir nebze azaltıyor. Hezimete tahammülsüzlüğü ile bilinen Recep Tayyip Erdoğan'ın eski dava arkadaşlarından ve aynı zamanda bir zamanlar iş ortaklarından olan İbrahim Yılmaz'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dostluğu kapatılan Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemine dayanıyor. Uzun yıllar birlikte siyaset yapan iki eski dostun yeniden bir araya gelerek devam edip etmeyeceği ise merak konusu!..
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.