Öne Çıkanlar Hüseyin Keskin Celalettin Çoban Kaçak kat Uşak Belediyesi Nurullah Cahan Hüseyin Ufuk Uğur Gedik Piliç Zeyrek Özmercan

CAHAN VE UFUK UĞUR'A YILDIRIM'DAN ŞOK CEVAP!.
Bir süredir kendi siyasi hegemonyalarını sürdürebilmek adına başta muhalif gördüğü Uşak Belediyesi personeli olmak üzere Uşak Kent Konseyi dahil hemen hemen tüm muhalif veya siyasi rakip gördüğü kesimlere iftira atmaktan çekinmeyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur'un davranışları Ak Parti tabanında da tepkiyle karşılanmaya başladı.
Ak Parti İl Kurucularından Eski İl Başkan Yardımcısı ve 2015 Genel Seçimlerinde Ak Parti Uşak Milletvekili aday adayı olan Zübeyir Yıldırım, Nurullah Cahan ve Hüseyin Ufuk Uğur'un siyasi hedefi haline gelmişti
NEDEN ZÜBEYİR YILDIRIM, CAHAN VE UFUK UĞUR'UN HEDEF TAHTASINDA?
2014 Yerel Seçimleri sonrası Belediye Başkanlığı görevine başlayan Nurullah Cahan, görevi devraldıktan yaklaşık 1 yıl sonra Başkan Yardımcısı Ergün Kırdinli'yi görevinden istifa ettirerek boşalan koltuğa Avukat Hüseyin Ufuk Uğur'u meclis dışından atamıştı. O günden itibaren başlayan parti içi tartışmalar yerini iftira ve ithamlara bıraktı. Eski Başkan Ali Erdoğan döneminde Ak Parti İl Teşkilatıyla birlikte Ak Parti Belediye Meclis üyelerini bir çok defa mahkemelere taşıyan Hüseyin Ufuk Uğur aynı üyelerin yer aldığı Uşak Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak ve Uşak Belediyesine açtığı davaları da bir taraftan temizleyecekti. Kurumsal olarak açılan davalarla uğraşmak istemeyen Başkan Nurullah Cahan çareyi Hüseyin Ufuk Uğur'u başkan yardımcılığı görevine getirmekte buldu yani bir yerde siyasi rüşvet verildi. Göreve geçer geçmez Uşak Belediyesinin stratejik olarak önemli olan özellikle İmar,Fen İşleri ve Muhasebe gibi bir çok müdürlüğün sorumluluğunu alan Hüseyin Ufuk Uğur Uşak Belediyesini adeta tek başına yönetir hale geldi.

2015 Genel Seçimlerinde Ak Parti İl Başkanlığından istifa ederek partisinden milletvekili aday adayı olan Basri Yıldırım'ın yerine partinin üzerinde durduğu isimlerden biri de Zübeyir Yıldırım'dı. Eski İl Başkanı Basri Yıldırım'dan boşalan koltuğa en yakın adaylardan biri olan Zübeyir Yıldırım Ak Parti İl Başkanlığına aday gösterilmişti. Ancak Nurullah Cahan ve Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur ile birlikte Utaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'in de İl Başkanlığına karşı çıktığı Zübeyir Yıldırım yerine şimdiki başkan Servet Kuş aday gösterildi ve başkan seçtirildi.
Zübeyir Yıldırım'ın kontrol edilebilmesi çok zordu hatta tam tersi bir durum söz konusu olabilir İl Başkanı olarak Zübeyir Yıldırım denetleyici ve hesap sorucu bir tavırda sergileyebilirdi.
PROFİLİ DÜŞÜK BAŞKAN ARANDI!.
İl Başkanlığına aday olacak kişilerin daha çok "PROFİLİ DÜŞÜK BAŞKAN" adaylarından olması temeli yeni atılmaya başlanan bir takım işlerin yürütülebilmesi açısından da hayati bir öneme sahipti. İleride Uşak Belediyesinin yapacağı bazı iş ve ihalelerde dışarıda kurulan bir takım oluşum veya konsorsiyumlarda Zübeyir Yıldırım'a biad ettirmek zordu. Bunun hesabını yaparak "PROFİLİ DÜŞÜK BAŞKAN" modeline Servet Kuş'u uygun gören Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Başkan Yardımcısı H.Ufuk Uğur ve Utaş Yönetim Kurulu Başkanı A. Rıza Çümen, Zübeyir Yıldırım'ı o günlerde kendilerine potansiyel siyasi tehlike olarak görmeye başladı. Sanal alemde kurulan bir takım facebook ve twitter sayfalarından Zübeyir Yıldırım'a yönelik bir karalama kampanyasına başlayan bir takım troller ile birlikte aynı ağızdan bazı toplantı ve mekanlarda konuşan Cahan,Ufuk Uğur ve Ali Rıza Çümen üçlüsü, Zübeyir Yıldırım'ı adeta abluka altına almaya ve çok ağır ithamlarda bulunarak hem hukuki hemde siyasi açıdan zor duruma düşürmeye çalıştılar. Zira 16 Nisan referandumundan büyük bir hezimetle çıkan Ak Parti İl Teşkilatı, Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında tepkisini ve dikkatini çekmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özellikle Ak Partili belediyelerin hakim olduğu bölgelerde yenilgiyle sonuçlanan seçimleri değerlendirerek Haziran ayı sonu veya Temmuz ayı itibarıyla tüm başarısız olan teşkilatlar ve belediyelerde yeniden yapılanmaya gideceğinin de sinyalini vermişti. 2014 Yılında İl Başkanı adayı gösterilen Zübeyir Yıldırım'ı kontrol altına alamayacağını bilen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan,Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur ve Utaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'in kontrolünde sanal alemde kurulan trol sayfalar sayesinde Zübeyir Yıldırım hakkında çeşitli iddialar ortaya atılarak karalama kampanyası sürdürülmeye devam ediliyor,siyasi ve hukuki olarak yıpratılmaya çalışılan Yıldırım'a Kripto Fetöcü suçlaması yapılıyordu. 
ZÜBEYİR YILDIRIM DAHA FAZLA DAYANAMADI VE PATLADI!.
2014 Yılından itibaren tüm itham ve iftiralara sessiz kalan Ak Parti eski İl Başkan Yardımcısı Zübeyir Yıldırım hakkında ortaya atılan iddialara sert bir dille yanıt verdi. Yıldırım kullandığı twitter hesabında yaptığı açıklamada aslında bu güne kadar sessiz kalmayı tercih ettiğini ancak buna daha fazla dayanamadığını ve adeta buna mecbur edildiğini belirterek Nurullah Cahan ve Hüseyin Ufuk Uğur'u hedef alan zehir zemberek mesajlar yayınladı. 
İŞTE O MESAJLAR!..Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
BU YAPTIĞINIZ DÜPEDÜZ HAKSIZLIK 5 yıl önce

zübeyir hoca döktürmüş üçbeş sayfalık makaleyi tweet yapmış, yok böyle ucuzluk. karşındaki hüseyin ufuk da olsa, böyle adaletsizlik olmaz. siz aynı adaletsizliği ali erdoğan zamanında da yaptınız. haklı veya haksız kimin yanındaysanız onun dışındakileri yerle bir ediyorsunuz. nasılsa yayınlamayacaksınız o yüzden fazla yazmaya gerek yok.