Öne Çıkanlar Servet Kuş Ankara Ak Parti

UŞAK'TA FETÖNÜN BOŞALTTIĞI YERİ METÖ DOLDURDU
 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 13 Ağustos tarihinde Isparta'yı ziyaretinde devlet kurumlarında Fetö türü yapılanmalara izin vermeyeceklerini dile getirmiş FETÖ'nün METÖ olmasına izin vermeyeceğiz demişti..
OHAL'deyiz!..
FETÖ/PDY Operasyonları ve soruşturmaları kapsamında fetö/pdy başta olmak üzere pkk ve benzeri diğer silahlı suç örgütlerine düzenlenen operasyonlar halkında desteğini alarak sürüyor. Doğu ve güneydoğu bölgemizde güvenlik güçlerimizin düzenlediği operasyonlar ile birlikte Cerablus operasyonuyla Suriye sınır boyumuzda düzenlenen operasyonlarda büyük başarılar elde ederek bölgenin huzuru ve güvenliğinin teminatı olan ülkemizde operasyonlar esnasında saldırıya uğrayıp şehit düşen ya da yaralanan gazilerimiz, milletimizin vicdanında derin bir üzüntü ve teröre karşı öfke uyandırıyor!.

OHAL'e girdik!.
15 Temmuz hain darbe kalkışmasının hemen ardından OHAL ilan edilen ülkemizde başta fetö olmak üzere ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğünü tehdit eden tüm terör gruplarına karşı başlatılan operasyonlar ve soruşturmalar halkımız tarafından da destek buldu. Bu kapsamda halkımızın neredeyse tamamı sağcısı ve solcusuyla tüm ülke Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı %85 oranında desteklediği de araştırma şirketlerinin yaptığı anket çalışmalarında bilimsel açıdan değerlendirilerek kamuoyuyla paylaşıldı. 

VALİLERE TAM YETKİ!. 
Tüm terör grupları başta olmak üzere eli silahlı çeteler ile mücadelede mülki idare amiri vasfıyla tüm valilere tam yetki verilirken devam eden soruşturmalar kapsamında bir çok gözaltı ve tutuklama kararları da alındı!. 

FETÖ/PDY'nin GÖZDESİ UŞAK!.
Başta işadamı Hazım Sesli ile FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Türkiye gündemine düşen Uşak, Fethullahçı terör örgütünün yine Uşaklı Gazetecisi ve İsrail İmamı Harun Tokak'la gündemden düşmedi. Terör örgütünün ana kademesindeki yöneticilerinin büyük bir çoğunluğu Uşak menşeili işadamı, siyasetçi akademisyen ya da gazetecilerden oluşurken yapılan tutuklamalar ve gözaltılarla devam eden soruşturmalarda Uşak adeta FETÖ/PDY soruşturmalarının kalbi haline geldi.

BOŞALAN SAHAYI METÖ DOLDURDU!.
FETÖ/PDY Soruşturmaları kapsamında Uşak'ın çoğu ünlü işadamı, esnaf, bürokrat ve siyasetçilerinden çoğu gözaltına alınarak tutuklanırken FETÖ/PDY'den boşalan siyasi alanı Menzil tarikatına bağlı siyasi gruplar doldurdu. Önceleri kurdukları vakıf, dernek veya işadamları birlikleriyle gerek eğitimde gerekse ticarette varlık gösteren bu grubun geçtiğimiz yerel seçimlerle birlikte Uşak Belediyesinde Ak Parti'den aday olarak girdikleri seçim yarışını kazanarak aldıkları başarı halkın Belediye Başkanı Nurullah Cahan'dan ziyade Ak Parti'ye göstermiş olduğu tevazudan kaynaklandığı gerçeği ile karşılaşıyoruz. Uşaklılar bir önceki Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın yerel seçimlerde varlık gösterememesi ve yapılmayan hizmetlerin bir an önce yapılabilmesi açısından Ak Parti'ye destek vererek belediyeyi Nurullah Cahan yönetimine emanet etmişti. Başkan Cahan Uşak'ta yine bir Menzil yapılanması olan TÜMSİAD grubundan aday gösterilip desteklenerek geldiği iktidar koltuğunda 2014 ila 2016 yılları arasında neredeyse hiç bir çalışması olmadı. Kendisinden önce yine Ak Parti Belediye Başkanı Mesut Apaydın döneminden başlayarak bu güne kadar devam eden mevcut kentsel dönüşüm projesinin devamını getirmeye çalıştı. 2015 Sonları 2016 başından itibaren en büyük ideali olan Marka Kent projesinin balyozunu vuran Başkan Cahan ilk adımı Adliye binasının yıkılması ile attı. 

NASIL METÖ OLDULAR!.
Başlangıçta gayet nezih sakin kendi inancı ve fikrinde samimi bir muhafazakar kimliğiyle bizlerinde takdirini kazanan Uşak Belediye Başkanı NURULLAH CAHAN sonraları Uşak Belediyesinde yaptığı bir takım değişikliklerle birlikte belediyeye ait UTAŞ A.Ş'ne verdiği büyük yetkilerle adeta Uşak Belediyesinin tüm bütçesinin kontrol ve muhafaza etmek amacıyla bir takım alımları daha rahat gerçekleştirebilmek için (ihalesiz) UTAŞ A.Ş bünyesine verdi. UTAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'e verilen milyonlarca lira değerindeki Uşak Belediyesi bütçesinin neredeyse tamamını kapsayan ve bunun dışında verilen borçlanma yetkisine muhalefet eden siyasi partiler belediye meclisinde alınan kararlarda oy çokluğuyla bastırılırken yine Menzil grubuna ait bir temizlik şirketine verilen çöp ihalesinin mahkeme tarafından Uşak Belediyesinin zarar ettirildiği gerekçesiyle durdurulduğu o tarihlerde Uşak'ın siyasi ve kamuoyu gündeminde yer almıştı. Ayrıca UTAŞ AŞ tarafından  hiç bir ihale veya teklif alınmaksızın yapılan mal ve hizmet alımları kamuoyu gündeminde yerini alırken bizlerde gazetemizden ve internet sitelerimizden durumu eleştirel haberlere ve yorumlara yer veriyorduk!.

YAPMAYACAKSINIZ BASKISI!.
Yerel seçimler sonrası 2015 yılına kadar hiç bir iş yapılmadığından 2015 son ayları itibarıyla eleştirel ve olumsuz haberlere yer vermeye başladık. Gazetecilik mesleğinin gereği olarak yapılan işlerin detayına inerek sorgulama alışkanlığı olan gazeteciler klasik "Başkan şunu dedi, başkan yardımcısı bunu dedi" diyerek yazmaktan veya belediye tarafından gönderilen klasik bülten haberlerini yayınlamaktan ziyade sorgulamaya, meslek kurallarına göre 5n1k sonuç sebep ilişkisi içinde kamu adına kendilerine belirlenen kural ve yasalar çerçevesinde haberler yapmaya başladılar. Önceleri UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'e devredilen ve bir türlü sebebini anlayamadığımız basınla ilişkiler konusunun nedenini de bu sayede anlamış olduk. Çümen "Olumsuz haber istemiyorum, hepinize belli ölçülerde Utaş bütçesinden pay ayırdım, sadece bizim gönderdiğimiz haberlere yer verin yeterli" baskısı yapmaya başladı. 

SUÇA ORTAK EDİLMEYE ÇALIŞILDIK!.
Yerel seçimler sonrası 2015 yılına kadar hiç bir işe imza atılmadığından Uşak Belediyesi ile alakalı olumsuz haberlere yer vermedik. 2015 Yılı sonuna doğru başladığımız olumsuz eleştirel haberlerde, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın  ve beraberindeki Başkan Yardımcısı H. Ufuk Uğur ile birlikte Ali Rıza Çümen'in ve bunlara göz yumarak sesini çıkartmayan sonradan bir takım sahalarda iş ortaklığı veya birlikteliği yaşadığını öğrendiğimiz Ak Parti İl Başkanı Servet Kuş'un uygulamalarını hukuk ve adaleti gözetmeksizin yaptıkları hemen her tür çalışmayı ve kadrolaşma çalışmalarını çoğu zaman dile getirerek okuyucularımıza aktarmaya çalıştık. 


ASFALT HABERİ YAP!.
Utaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen her olumsuz haberde, bizleri gerek telefondan gerekse facebook adresinden özelden tarafımıza gönderdiği mesajlarla haberi kaldırmamızı adeta emretti. Hiç bir geçerli gerekçe göstermeksizin ya da habere dair herhangi bir açıklama gereği duymaksızın kaldırılmasını istediği haberleri kaldırmayacağımızı anladığında ise bu tür konularla alakalı bu kez gayrimeşru bir yönteme başvurdu. UTAŞ A.Ş'NE DENETİMLİ SERBEST HÜKÜMLÜLER ORDUSU KURULDU!.
UTAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen, Uşak Belediyesi ile birlikte Ak Parti Uşak İl Başkanlığına muhalif kim ya da kimler varsa susturmak ve bastırmak amacıyla silahlı bir örgütlenmeye giderek adeta bağlı bulunduğu Menzil Tarikatının METÖ olarak anılmasına sebep oldu.

GAZETECİLER BASKI ALTINDA!.
İlk saldırı bundan yaklaşık iki ay önce yaptığı İHH haberi ile ülke gündeminde de yer alan Gazeteci Hakan Koruk'a oldu. Haberde İHH Uşak İl Temsilciliğine Uşak Belediyesi tarafından kira gelirlerinin karşılanması için belediye meclisinde alınan kararın hukuksuz olduğunu ve 10 bin lira gibi bir kira bedeli ile İHH Uşak İl Temsilciliğine kiralanan üç katlı binanın yasalara uygun olmadığını belirten Hakan Koruk, haberin ardından akşam saatlerinde evine giderken pusuya düşürülerek iki kişi tarafından saldırıya maruz kaldı. Arkadan saldırılarak darp edilen Gazeteci Hakan Koruk'un facebookta MASKE UŞAK adıyla bilinen ve genelde Uşak Belediyesi ile birlikte Ak Parti Uşak İl Teşkilatına yönelik eleştiriler, yorumlar ve haberler yapan kişi olduğuna inanılarak düzenlenen saldırı da " Demek maske sensin, bundan sonra Ak Parti ya da belediyeyle alakalı yazda görelim" gibi cümleler kurularak tartaklandığı emniyet raporlarında yerini aldı. Diğer taraftan uzunca süredir gönderdiği mesajlarla tehditler savuran Ali Rıza Çümen ve tüm bunların olmasına göz yumarak bir defa dahi iç hizmet kanununa göre herhangi bir disiplin soruşturması açma gereği duymayan Başkan Nurullah Cahan, Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur ve Ak Parti İl Başkanı Servet Kuş, Gazeteci Hakan Koruk'un tarafından adli makamlara şikayet konusu oldu. Yine uzun süredir tehditler alan www.usak.tv sahibi gazeteci Kazım Şen'de olumsuz haber yapmaması baskısıyla tehdit ediliyor yaptığı olumsuz haberlerin sitesinden kaldırılması isteniyordu. 

TUZAĞA DÜŞÜRÜLDÜLER!.
Ulusal basının da gündemine gelen saldırının ardından gerek Uşak Belediyesinin yaptığı çalışmalarla ilgili gerekse Ak Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş ve yönetimiyle alakalı haberlerinde eleştirilerine devam eden Hakan Koruk meslektaşı Gazeteci Kazım Şen tarafından defalarca uyarılmasına rağmen haberlerine devam etti. Gazeteci Kazım Şen "Bana da saldırabilirler sürekli tehditler alıyorum, bu yüzden ikimizinde dikkatli olması lazım" uyarılarında bulunuyor ancak kendisi de eleştirel haberlere yer vermeye devam ediyordu. Farklı bir iş yapmayı düşünen Kazım Şen, UTAŞ'tan çıkarıldığını söyleyerek röportaj yapmak istediğini belirten Beytullah Taşyaran tarafından günler sonra  kiralık tavuk çiftliği var bahanesiyle Uşak'ta Örencik köyü civarında bulunan bir tavuk çiftliğine çekildi. Beraberinde Gazeteci Hakan Koruk'u da götüren Kazım Şen, çoğu UTAŞ personeli olduğu anlaşılan 10 kişi tarafından plastik kelepçelerle ellerinden ve ayaklarından kelepçelenerek üzerlerindeki telefonlara el konuldu. Hakan Koruk ve Kazım Şen silahlı kişiler tarafından yaklaşık 1 saat boyunca darp edilerek yaralanmalarının ardından, serbest bırakıldı. Durumu emniyet güçlerine bildiren Gazeteci Hakan Koruk ve Kazım Şen'in hukuk mücadelesi devam ediyor!.
AZMETTİRENLER BELLİ ANCAK!..
OHAL Kanununa göre tüm kamu kurum ve kuruluşlarından Fetö/pdy bağlantısı ile birlikte çeşitli hukuksuzluklara bulaşan kamu görevlilerinin görevlerinden uzaklaştırılarak soruşturma geçirmesini sağlayan Uşak Valisi Ahmet Okur bu olayla alakalı faillerin büyük çoğunluğunun Utaş personeli olmasına rağmen, Uşak Belediyesi hakkında şu ana kadar herhangi bir girişimde bulunmayıp soruşturma açmaması gözlerden kaçmazken akıllara OHAL ile birlikte valilere verilen tam yetkinin doğru ve yerinde kullanılmadığı şüphesini getiriyor. Uşak Valisi Ahmet Okur'un halkın haber alma özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gereken gazetecilik mesleğine olan saygısı kamuoyu nezdinde şüphe uyandırırken başta UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'in görevinden uzaklaştırılarak adaletin sağlanabilmesi açısından mevcut bazı delilleri yok etmesini engellemesi gerekirken hiç bir girişimde bulunmayarak adalette çifte standart mı var sorusunu gündeme getiriyor!.. OHALDEYİZ!.
İki eski gazeteci Kazım Şen ve Hakan Koruk ortak yaptığı açıklamada şöyle diyor;
Bizler eskiden beri sadece işini en iyi yapmaya gayretinde olan iki  gazeteciyiz. Kendi şehrimizde veya ülkemizde bir takım siyasi ekonomik veya sosyal gelişmeleri okuyucularımıza en doğru şekilde aktarmakla mükellefiz. Bölücü yıkıcı olmadığı sürece hiç bir siyasi partiye veya kişiliğe bir düşmanlığımız söz konusu olamaz. Bugüne kadar tüm şehri ilgilendiren konularda yaptığımız, eleştirel yorumlar ve haberler okuyucularımıza işin doğrusunu anlatmak ve detayına inmek adına yapmış olduğumuz çalışmalardı ki gazetecilik mesleğinde bize göre yapılması gerekende budur, sorgulamak, detaya inerek neden sonuç ilişkisini halkımızla paylaşmak adına yaptığımız haber çalışmalarında, halkımızı devletimize karşı kışkırtıcı, yıkıcı bölücü veya kin ve nefret duygularıyla halkımız arasında infiale sebep olacak bir habere imza atmadık. 

Vatanın bütünlüğü ve milletin birliğinden asla ödün vermedik. Halkın verdiği oylarla Uşak Belediye Başkanlığı görevini yürüten Başkan Nurullah Cahan'ın yaptığı çalışmaların detayına inerek halkımızla paylaştığımız haberlerde doğru olmayan iftira niteliğinde karalama maksatlı haberlerin altına da asla imza atmadık. Ak Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş ile ilgili yaptığımız haberlerde, il başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz faaliyette bulunduğu inşaat sektöründe bir dev haline geldiğini ve bir takım kişi ya da kişilerle ortak çalıştığını Ali Rıza Çümen, Servet Kuş, Nurullah Cahan, Hüseyin Ufuk Uğur ve Menzil grubunun halkın kaynaklarını kullanarak servetine servet kattığını ya da haksız kazanç elde ettiklerini defalarca haberlerimize konu ettik. Bu haberlerle alakalı tarafımıza açılmış bir tane dava veya tekzip yok iken yani bu konular muhataplarınca asla yalanlanmamışken bize özellikle UTAŞ bünyesinde çalışan ve denetimli serbestlikten faydalanarak serbest kalan hükümlü ordusundan bir grup kurarak saldırılmasına sessiz kalamazdık. İşte tamda bu tür çeteleşme silahlı terör örgütü kurma ya da çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak, bunların yöneticiliğini yapmak gibi benzeri durumların tespit edilebilmesi ve yargı önüne çıkarılabilmesi maksadıyla, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kendisine tam yetki verilmesine rağmen Uşak Valisi Sayın Ahmet Okur'un konuyu bu güne kadar ele alıp en ufak bir inceleme ya da soruşturma gereği duymamasını kamuoyunun takdirine bırakıyor, İlahi adaletin sosyal adalete de tecelli edeceğine yürekten inanıyoruz. Milletimizin cesur, yürekli, yiğit  bahadırları olduğu müddetçe gerçek adaletin yeryüzünde ertelenmesi düşünülemez. Saygı ve selamlarımızla!.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Demirersin 6 yıl önce

Kent park projesinin fikrinin bana ait oldugunu da söyleyeyim.bunlar fikir ve emek hırsızı

Avatar
Ceylan 5 yıl önce

Allah cezalarınî versin hepainin sebep olan herkim varsa bunlara bu kadar yetkiyi veren kim varsa göz yuman kim varsa