Öne Çıkanlar Hüseyin Keskin Celalettin Çoban Kaçak kat Uşak Belediyesi Nurullah Cahan Hüseyin Ufuk Uğur Gedik Piliç Zeyrek Özmercan

KURAN'A EL BASIP YEMİN ETTİNİZ Mİ?
 Geçtiğimiz günlerde www.usak.tv'nin "Uşak Belediyesinin bedavaya hafriyatını yaptırdığı Fettahoğlu'na ait asfalt şantiyesi kaçak çıktı" başlığındaki haberiyle birlikte Uşak Belediyesinde hummalı bir çalışma başladı. Konuyla ilgili Gazeteci Kazım Şen Uşak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunurken kaçak şantiye ile ilgili olarak Gazeteci Hakan Koruk'ta Fettahoğlu firmasının peşine düştü. Milliyetçi Hareket Partisi Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın da SİGORTALI İŞÇİ gösterilerek maaşlandırıldığını ortaya çıkaran iki gazeteci, kaçak olan şantiyenin belediye meclisi gündemine getirilerek alelacele ruhsatlandırılacağı bilgisine ulaştı. 

ERGÜN KIRDİNLİ "İŞLETME GİDERLERİ ÇOK FAZLA KAPASİTE DÜŞÜK" DEDİ..
Konuyla ilgili Gazeteci Hakan Koruk 9 Kasım tarihinde Ak Partili Uşak Belediye Meclis Üyesi ve grup başkanı Ergün Kırdinli'yi telefonla aradı. Kırdinli, Uşak Belediyesine ait olan mevcut asfalt şantiyesinin işletme giderlerinin çok fazla olması ile birlikte kapasitesinin çok düşük olduğunu ayrıca kullanılan makinaların çok eski olduğundan makina parkurunun yenilenmesi gerektiğini belirterek tam randımanlı çalıştırılmasının mümkün olmadığını söyledi. Kırdinli yaptığı açıklamada şantiyenin ruhsatlandırılmasının elzem olduğunu ruhsatlandırılmadığı takdirde şehrin asfalt ihtiyacının karşılanamayacağını ve tüm işlerin duracağını iddia etti. 
NEDEN KAPASİTE ARTIRIMINA GİDİP MAKİNA PARKURUNUZU YENİLEMEDİNİZ?
Gazeteci Hakan Koruk'un sorularını cevaplayan Ergün Kırdinli, Uşak Belediyesine ait asfalt şantiyesine yatırım yapılarak makina parkurunun neden yenilenmediğini ve kapasite artırımına neden gidilmediğini cevaplamaktan kaçınarak sadece işletme giderlerinin yüklü bir maliyeti olduğunu bu yüzden taşerona vermek istediklerini belirtti. Yap İşlet Devret modeliyle bir ihale açılabilirdi neden özellikle Fettahoğlu şirketine Uşak Belediyesi tarafından Uşak Belediyesinin makina ve işçilerini çalıştırarak  alelacele bir şantiye kurulduğu sorusunu ise yanıtsız bırakarak "Bizim vicdanımız rahat haram lokma yemedik" gibi cümleler kurup telefon konuşmasını sonlandırdı.
MECLİSTE KÖSTEBEK  ARIYORLAR?!..
Gazeteci Hakan Koruk'un Fettahoğlu ile alakalı sorduğu sorulara telefonda cevap veren Ergün Kırdinli 13 Kasım tarihinde gerçekleştirilen belediye meclis toplantısı sonrasında Ak Partili meclis üyelerini gece geç saatlere kadar bekleterek meclis üyeleri arasında bilgi sızıntısı olduğunu iddia etti. Bu iddiayla Ak Partili belediye meclis üyelerini zan altında bırakarak Gazeteci Hakan Koruk ile görüşen kim ve bu bilgileri ona kim verdi sorularını soran Ergün Kırdinli Kuran'a el bastırıp meclis üyelerinin cep telefonlarındaki arama kayıtlarını incelemek istediği iddia edildi. Kendisi ile 9 Kasımda yani meclis toplantısından 4 gün önce telefonda konuşan Hakan Koruk ise aldığı bilgileri kullandığı facebook sayfasından zaten paylaşmıştı. Bu paylaşımın ardından köstebek arayışına giren Ak Partili Belediye Meclis Üyesi ve grup başkanı Ergün Kırdinli ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ  ve Başkan Nurullah Cahan meclis üyelerine Kuran'a el bastırıp cep telefonlarındaki kayıtlarına kadar inceledikleri iddia edildi. 
ORADAYDIK!..
Gazeteci Hakan Koruk yaptığı açıklamada "Belediye Meclisi toplantısının gerçekleştirildiği gün toplantıya katılabilmek için Uşak Belediyesi Meclis Toplantı Salonunun yolunu tuttuk. Bütçe görüşmelerinin gerçekleştirildiği meclis toplantısının toplam 20 güne yayıldığı bu yüzden görüşmelerin çok kısa sürdüğünü öğrenerek toplantı salonu önünden geri döndük. Ancak kapı önünde karşılaştığımız bazı belediye meclis üyelerinden Ak Parti grubundan bir kaç kişinin toplantı salonunu terketmediğini öğrendik. Meclis toplantı salonu civarında bekleyişimiz gece saat 02:00'ye kadar devam etti. Toplantı salonuna sipariş edilen yemekler akşam saat 22:00 sularında gelirken saat 02:00'a kadar devam eden görüşmelerin neden yapıldığını önce anlayamadık sonrasında ise muhtemelen Fettahoğlu ile alakalıdır diye düşündük. Dolayısıyla Ergün Kırdinli, Fettahoğlu şirketine ait kaçak asfalt şantiyesinin meclisten geçirilebilmesinin elzem olduğunu ve mecliste bunun için mücadele vereceğini daha önce yaptığımız telefon görüşmesinde söylemişti. Oysa mesele bizim beklediğimiz ve zannettiğimiz gibi değildi" dedi. 
MUHALİF MECLİS ÜYELERİNE BASKI KURULDU!.
Fettahoğlu şirketine ait kaçak asfalt şantiyesinin meclisten geçirilip ruhsatlandırılabilmesi için faaliyetlerine başlayan başta Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile birlikte Hakan Uludağ ve Ergün Kırdinli, Ak Partili meclis üyeleri arasında Fettahoğlu şirketinin asfalt şantiyesine RED vererek ruhsatlandırılmasına HAYIR cevabı verecek olan üyeleri hedef alarak psikolojik bir savaş vermeye başladı. Nurullah Cahan, Ergün Kırdinli ve Hakan Uludağ üçlüsü meclis üyeleri arasında bir köstebeğin Gazeteci Hakan Koruk'a bilgi verdiğini iddia ederek cep telefonu kayıtlarını inceleyip Kuran'a el bastırmak istediği iddia edildi. Edindiğimiz bilgilere göre Ergün Kırdinli Gazeteci Hakan Koruk ile hiç bir görüşmesinin olmadığını iddia etti. 
UŞAK İLE ALAKALI KONULARDA MECLİS ÜYELERİ İLE GÖRÜŞMEK SUÇ MU?
Gazeteci Hakan Koruk ise yaptığı açıklamada Uşak ile ilgili konularda belediye meclis üyeleri ile görüşmenin ne zararı var sorusunu sordu. Meclis üyelerinin gece geç saatlere kadar adeta rehin alınarak psikolojik baskı kurulduğu iddialarını karşılık konuyu değerlendiren www.usak.tv sahibi Kazım Şen ise "Uşak Belediyesi ile ilgili konularda haberler yaparak halkı doğru bilinçlendirmek ve haberdar etmek adına yaptığımız çalışmaların bir takım kişiler tarafından sabote edilmeye çalışıldığı aşikar" dedi. Meclis üyelerinin gece geç saatlere kadar bekletilerek psikolojik baskı altına alınmasının Uşaklılar tarafından kabul edilemeyeceğini belirten Kazım Şen "Fettahoğlu şirketine Hakan Uludağ,Ergün Kırdinli, Nurullah Cahan, Utaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur'un gizli ortaklığı mı var" sorusunu sorarak kurulan kaçak asfalt şantiyesi üzerinde belediye meclis üyelerine bu yüzden psikolojik baskı yapıldığını iddia etti!. 
FETTAHOĞLU'NUN KAÇAK ASFALT ŞANTİYESİ İLE İLGİLİ HABER İÇİN RESME TIKLAYIN!.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.